Elif Erbakan
Elif Erbakan

Elif Erbakan Bilkent Üniversitesi’ni Bıraktı

Başbakan Necmettin Erbakan’ın Bilkent Üniversitesi İç mimari Bölümünde okuyan kızı Elif Erbakan, sınıfta kaldı ve okuldan kaydı silindi.

İlk yıl İngilizce ve Sanat Tarihi’nden, geçen yıl ise bütün derslerinden başarısız olan birinci sınıf öğrencisi Elif Erbakan okulu bırakmak zorunda kaldı.

Fotoğraf Altı: Sanat Tarihi dersinde çıplak insan figürü üzerine çalışıldığı için derslere girmeyen Elif Erbakan, sonunda sınıfta kalınca Bilkent Üniversitesinden ayrıldı.

Elif Erbakan Okumadı

Başbakan Necmettin Erbakan’ın Bilkent Üniversitesi İç Mimari Bölümünde okuyan kızı Elif Erbakan, sınıfta kaldı ve okuldan kaydı silindi.

Ylakın çevresine Bilkent’te okuduğunu söyleyen ve babası ile katıldığı bir TV programında da okuldan atıldığını gizleyen Elif Erbakan’ın okulla ilişiğinin kesildiği bildirildi.

1993 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimari Bölümü için açılan genel kültür sınavına giren Elif Erbakan, başarılı olunca bu bölüme kaydını yaptırmıştı.

Bilkent Üniversitesi İç Mimari ve Dekorasyon bölümünde okuyan Elif Erbakan, İngilizce ve Sanat Tarihi derslerinde başarısız olunca birinci sınıfı tekrar okumak zorunda kaldı. 1995 senesinde ise bölümünün hiçbir dersini veremeyen Elif Erbakan’ın, not ortalaması da yeterli olmadığı için okuldan kaydı silindi.

Çizim Derslerine Girmemiş

Bilkent Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü, Elif’in “Dismiss” olduğu için kaydının silindiğini söylediler. Dismiss, kayıtlardan düşme anlamına geliyor. Öğrenciler içinse okuldan atılma. Elif’i içine kapanık bir kişi olarak niteleyen arkadaşları kendisinin en büyük probleminin çizim dersleri olduğunu ve canlı modelle çıplak insan resimleri çizdirdikleri gerekçesiyle çizim derslerine girmediğini bildirdiler.

Okula Mercedes’le Geliyordu

Arkadaşları, Elif Erbakan’ı okula yeşil renkli bir Mercedes otonun bıraktığını da aktardılar. Başbakan Necmettin Erbakan da kızı Elif ile birlikte katıldığı Kanal 7’deki canlı programda Elif’in halen Bilkent Üniversitesinde iç mimar öğrenimi gördüğünü söylemişti.

Temmuz 1996