Elizabeth Taylor Richard Burton
Elizabeth Taylor Richard Burton

Elizabeth Taylor Richard Burton Çifti Ayrılıyor

Başkalarıyla evli oldukları halde, uzun süre dillere destan bir aşk hayatı yaşadıktan sonra 9 yıl önce evlenen beyaz perdenin menekşe gözlü yıldızı Elizabeth Taylor ile kocası Richard Burton ayrılmaya karar vermişler.

Bu kararlarını dünden itibaren uygulamaya başlamışlardır. New York’un Regency Oteli’nde dün bir basın toplantısı yaparak bu kararı açıklayan Elizabeth Taylor şöyle konuşmuştur:

“Birbirimizi galiba biraz fazla sevdik. Her dakikamız, hayatımızın her anı birlikte, burun buruna birbirimizi sevmekle geçti. Bizi sadece hayat şartları ve ölüm ayırabilir diye düşünüyorduk. Ancak bu ayrılığımız bir süre için olacaktır. Bu ayrılığın bizim için iyi olacağına her ikimiz karar verdik. Bu ayrılığın bizi sonunda tekrar bulunduğumuz yere, yani bir arada olmaya götüreceğine inanıyorum. Bir gün tekrar birleşecek ve ölünceye kadar bir arada yaşamaya devam edeceğiz.”

Liz Taylor California’ya Dönüyor

Liz, birkaç güne kadar California’daki anne ev babasının yanına gideceğini, eski dostlarıyla avunacağını söylemiştir. “Orada birçok eski dostum, arkadaşım ve hatıralarım var” diyen menekşe gözlü yıldız “Gerçek dostlarımın bana yardımcı olacaklarını ve beni avutacaklarını biliyorum” diye konuşmuş, “Şu anda hayatımın en güç anlarını yaşıyorum “diye dert yanmıştır.

Sinema dünyasının dedikodu çevreleri, ayrılık kararının bir hafta kadar önce alındığını ve Elizabeth Taylor’ın Beverly Hills’te bu konuyu aktör Peter Lawford ile iki kere konuştuğunu, Richard Burton’ın manevi evlatlarının Avrupa’dan geleceğini bahane ederek New York’ta kaldığını belirtmektedirler.

Richard Burton Boşanmak İstiyor

Aynı çevreler, halen Long Island’da çok yakın arkadaşı Aaron Frosch’un evinde kalan Richard Burton’ın resmen ayrılmak için gerekli çalışmalara başlayacağını da ifade etmektedirler.

Liz Taylor ile Richard Burton 1964 yılının 15 Mart’ında Kanada’dın Montreal şehrinde evlenmişlerdi.

Temmuz 1973