Menu

Ebru Gündeş’in sakladığı eski kocası Hamdi Vardar

Son günlerin flaş ismi şarkıcı Ebru Gündeş’in bir yalanı daha ortaya çıktı. Hafta Sonu gazetesi, Ben hayatımda flört etmedim diyen Ebru Gündeş’in 1991 yılında Hamdi Vardar adlı bir gençle evlendiğini belirledi.

1.5 ay sonra eşinden ayrı yaşamaya başlayan Ebru Gündeş, 2 yıl sonra boşandı. Ebru Gündeş, daha önce de “Babam öldü, öksüz büyüdüm” demiş, Hafta Sonu babasını bulunca yalan söylediği anlaşılmıştı.

Fotoğraf altları: Ebru Gündeş, üstte görüldüğü gibi telli duvaklı gelin olmuş, daha sonra da Avrupa ülkelerinde 1.5 ay süren bir balayına çıkmışlar.
Ebru’nun şöhret için söylediği yalanlar bir bir ortaya çıkıyor.

Haberin devamı;

Türk Sanat Müziğinin son gözdesi Ebru Gündeş, yalanlarıyla çabuk gelen şöhretini baltalıyor. Sahneye ilk çıkmaya başladığı günlerde gazetecileri yalancılıkla suçlayan Ebru Gündeş’in yalanları, şimdi bir bir ortaya çıkıyor. Uyanık şarkıcı, “Babam öldü, öksüz büyüdüm” diyerek, duygu sömürüsü yapmıştı. Fakat bunun yalan olduğu, çok çabuk anlaşıldı ve Hafta Sonu gazetesi, Ebru’nun görmek bile istemediği babasını ortaya çıkardı. Bütün bu gerçeklere rağmen Ebru Gündeş, yine de bunu reddetti ve hızla tırmandığı şöhret zirvesinden, geldiği yere lanetler yağdırdı. Ebru Gündeş’in 2. Sahtekarlığını ortaya çıkarmak da Hafta Sonu gazetesi için fazla güç olmadı.

“Ebru evlenip boşanmış” söylentisinin gerçek olduğu, hemen anlaşıldı. “Ben hayatımda flört dahi etmedim. Bir erkeği sevecek zamanım da yok” diyen Ebru’nun, telli duvaklı fotoğraflarını ele geçiren Hafta Sonu, evlilik hikayesini de ayrıntılarıyla öğrendi. 2 yılda eşinden boşanan Ebru Gündeş, geçen aylarda Hülya Avşar’ın eski sevgilisi Abdullah Gencal’la nişanlanmıştı. Sonuçta Ebru Gündeş ne söylese, Hafta Sonu bunun tersini kanıtlıyordu. Ebru’nun kısa evlilik hikayesi 1991 yılında başlıyor. Ebru Gündeş o zamanlar düğün salonlarında şarkı söyleyen, çıtı pıtı bir şantöz. Belçika’da çalışan gurbetçi Hamdi Vardar, bir düğünde dinlediği ve de daha sonra aşık olduğu bu genç şantözü, araya aracılar koyarak istetir. Hamdi Vardar, başta sanatına karışmaması olmak üzere Ebru’nun tüm şartlarını kabul ederek 1991 yılında onunla evlenir. Üstelik evliliğin şartlarının arasında paralı gurbetçi Hamdi Vardar’ın Ebru’ya bir kaset yapması da yer almaktadır. Nitekim bu iş için Hamdi Vardar bey, 150 milyon lira harcar. Derken, Avrupa ülkelerinde 1.5 ay süren balayı gezisine çıkarlar. Ebru Gündeş’in şöhret yolu açılınca, ne yapıp edip başta annesi Müjgan Hanım olmak üzere araya girenler, Ebru’yu kocasından ayırırlar. Evlilik 2 yıl sürer, ama 1.5 ayın ardından iki genç ayrı yaşamaya başlarlar. Bu arada Ebru Gündeş de şöhret merdivenlerini üçer beşer tırmanır ve 4-5 ay gibi kısa bir sürede zirveye ulaşır. Ebru’yu, bu arada herkes tanır ama o artık geçmişini tanımamakta kararlıdır. Hamdi Bey’e gelince kahrından sigaraya ve alkole başlar, Ebru Gündeş’den de boşanmak zorunda kalır.

Temmuz 1993

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar