Menu

Gençleri çıldırtan ses Nena

Almanya’da, Amerika’da Elvis Presley, İngiltere’de Tom Jones gibi ilahların yerine oturan bir kadın şarkıcı, tüm salonları hıncahınç dolduruyor: Nena

Birkaç yıl içinde ününü Almanya’da duyurmanın dışında diğer Avrupa ülkelerine de ulaştıran genç bayan şarkıcı, tüm batı ülkelerinde görülenlerin tersine, değişik bir seyirci kitlesini çevresinde oluşturmuş durumda.

Nena çılgınca dans ediyor

10 yaşından başlayan 30-40 yaşlarına kadar varan bir hayranlar grubu var Nena’nın, iki saat boyunca sahnede çılgınca dans ederek şarkı söylerken, tribünlerde ona ayak uydurmaya çalışan gençlerin yanı sıra, 10 yaşındaki kızı ile birlikte üzerinde takım elbisesi ve kravatı ile Nena’yı izlemeye gelen bir babayı da görebilmek mümkün.

Bezginlik, bitkinlik yok

Nena’nın en büyük özelliği, diğer müzik ilahlarının aksine değil uyuşturucuya sigaraya bile tahammül edememesi. Nena’nın konserlerinde salonun tüm havası temiz, hiçbir sigara dumanı ve ateşi görülmüyor.

Çünkü Nena’nın şarkılarında uyuşturucu alışkanlığı, bezginlik, bitkinlik yok. Nena hep güzel şeylerin arayışı içinde ve kendisini hep yaşama bağlı hissediyor, çevresindekileri de şarkıları yoluyla verdiği mesajlarla yaşamaya çağırıyor.

Canına kıyanlar

Fakat bunun yanısıra, bazen yaşamdan kopmanın nedeni Nena’nın kendisi de olabiliyor. 12 yaşındaki Corinne, annesine “Eğer beni Nena’nın konserine göndermezseniz çok ciddi olaylar olabilir” deyip yine de konsere gönderilmeyince bir süre sonra evin banyosunda gırtlağını kesmiş, kan gölü içinde bir kız çocuğu cesedi de bulunabiliyor.

Mayıs 1984 – Eski Gazeteler için sitemizi takibe devam edin.

Günaydın Gazetesi Arşivi

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar