Güler Kazmacı
Güler Kazmacı

Güler Kazmacı: Sunuculuğu Ayağa Düşürdüler

Ekranların beğenilen sunucularından Güler Kazmacı, son günlerde mankenlerin sunuculuk yapma hevesinin artmasının mesleği ayaklar altına düşürdüğünü söyledi.

Önüne gelen herkesin sunucu olmaya çalıştığını belirten Star-1’in güzel sunucularından Güler Kazmacı, “Biraz fiziği güzel olan hemen sunuculuğa atılır oldu. Özellikle mankenler arasında sunucu olmak isteyenlerin sayıları her geçen gün artıyor. Konuşmasını dahi bilmeyenler sunucu olarak karşımıza çıkar oldu. Böyle giderse ben bu mesleği yapmam” dedi.

Güzellik Önemli Değil

Star-1 sunucularından Güler Kazmacı “Sunuculuğu ayağa düşürdüler” derken sunuculuğun görüldüğü kadar kolay bir iş olmadığını da söyledi. Güzel sunucu, “Konuşmasını dahi bilmeyen, yalnızca güzelliğine güvenen kişiler biraz da makyaj yaparak hemen sunucuoluyor, ekranlara çıkıyorlar. Yeter artık, sunucuya ihtiyaç varsa mankenler değil bu işi bilenler görev başına getirilsin. Mankenliği beceremeyen podyumlarda iş yapamayanlar hemen sunucu olmak için birilerini arayıp buluyorlar. Bu meslek o kadar küçümsenecek bir iş değil aksine büyük bir beceri ister” dedi.

Mart 1992 – Meydan Gazetesi