Gülşen Işık - Ayhan Işık
Gülşen Işık - Ayhan Işık

Gülşen Işık: Ayhan Işık Cimri ve Egoistti

Türk sinemasının kralı olarak ün yapan ve 12 yıl önce aramızdan ayrılan Ayhan Işık’ın eşi Gülşen Işık eşini “Kadın” dergisine şöyle anlattı:

Ayhan bana çok tokat attı. Hatta bir defasında dişimi bile kırdı. O zaman ayrılmaya karar verdim. Ama kızım çok küçüktü. Ayhan kızıma da hiç şefkatli bir baba olamadı.”

“Benim bir erkekte aradığımı önemli özelliklerin başında saygı gelir. Ayhan, anneme, babama, aileme saygılı değildi. Bunu hiçbir zaman affetmedim ve etmeyeceğim.

“Olağanüstü cimriydi. Bu cimriliği beni zaman içinde Ayhan’dan uzaklaştırdı. Sevgimi azalttı. Yoksul olabilir o ayrı. Ama parası olup da karısına sarf etmeyen erkeğe ben normal demiyorum.

Fotoğraf altı: Beyin kanaması sonucu ölen ve Türk sinemasının kralı olarak tanınan Ayhan Işık’ın filmleri gişe rekorları kırardı. Ayhan Işık’la eşi Gülşen Işık 17 yıl evli kalmışlardı.

Gülşen Işık / Haberin Arka Sayfadan Devamı;

Türk sinemasının 12 yıl önce ölen kralı Ayhan Işık’ın eşi Gülşen Işık, 17 yıl evli kaldığı eşi hakkında “Kadın” dergisine zehir zemberek konuştu.

“Ayhan bana çok tokat attı. Hatta bir defasında dişimi bile kırdı. O zaman ayrılmaya karar verdim. Ama kızım çok küçüktü. Ayhan kızıma da hiç şefkatli bir baba olamadı” diyen Gülşen Işık, Ayhan Işık’ta bir erkekte aradığı özelliklerin bulunmadığını söyledi.

Evli bir kızı olmasına rağmen çok bakımlı ve genç kız görünümünde güzel bir kadın olan Işık, her kadının cinselliği ve seks ihtiyacı olduğunu belirterek dul bir kadının bu işi yüzüne gözüne bulaştırmadan halletmesi gerektiğini savundu.

Kadının sağlıklı yaşayabilmesi için seks yaşamına ihtiyacı olduğunu söyleyen Gülşen Işık “Aksini iddia edene inanmıyorum. Kimsenin doğa kanununu değiştirmeye gücü yetmez. Kadının cinselliğini yaşaması son derece doğaldır” dedi.

Işık, hayatını paylaştığı bir erkek olduğunu, ancak evlenmeyi düşünmediğini söyledi.

1 Mayıs 1991 – Meydan Gazetesi Arşivi

Ayhan Işık’ın Adı Beyoğlu’nda Bir Sokağa Verildi