İbrahim Faysal Şakar Cinayeti

Bodrum MHP İlçe Başkanı İbrahim Faysal Şakar cinayetinin suç ortağı Servet Özkan “Başkanı ben tuttum, ortağım vurdu” dedi.

Muğla Bodrum MHP İlçe Başkanı İbrahim Faysal Şakar’ı öldürenlerden Servet Özkan (18) Trabzon’un Sürmene ilçesinde yakalandı.

Şakar’ın evinde yarı çıplak vaziyette 7 bıçak darbesiyle öldürülmüş olarak bulunmasından sonra gerçekleştirilen operasyonda Denizli nüfusuna kayıtlı Ahmat Karaca (24) Kuşadası’nda yakalanmıştı. Karaca, cinayeti Trabzonlu Servet Özkan ile birlikte işlediğini itiraf etti. Trabzon Emniyet Müdürlüğü ağır suç ekipleri öldürme ve hırsızlık suçlarından sabıkalı Servet Özkan’ın Sürmene ilçesinde imalathane olarak kullanılan binada uyurken yakaladı.
Özkan’ın üzerinde öldürülen İbrahim Faysal Şakar’a ait bir adet Smith Wesson tabanca, bir adet 7.65 mm tabanca ve mermileri, 720 dolar, 6 milyon Türk lirası, iki adet altın zincir, deri mont, 7 adet gömlek ve 3 adet tişört bulundu.

Gözaltına alınan Servet Özkan şunları söyledi:

“Bodrum’a balıkçılık yapmaya gitmiştim. Balık avlarken altın ve döviz ticareti yapan Şakar’la tanıştık. Bizi evine davet etti. Silahını çekerek kendisi ile ilişkide bulunmamızı istedi. Elinden silahı alarak ben kollarını tuttum, arkadaşım Ahmet ise bıçakladı. Sonra iki adet silahı ve paraları alıp kendisine ait araçla kaçtık. Araç arızalanınca terk ettik.”

Şubat 1994 – Meydan Gazetesi Arşivi