Menu

Haluk Levent: Askerlikten Asla Kaçmam

Türk rock müziğinin başarılı ismi Haluk Levent, konserlerine son hızıyla devam ediyor. Sanatçı askerlik görevi için 1 Aralık’ta Sivas’a gidiyor.

Son günlerin önemli konularından biri olan Türk pop sanatçılarının askerlik konusu tartışılırken, Türk rock müziğinin başarılı sesi Haluk Levent, düzenlediği basın toplantısında 1 Aralık’ta vatani görevini yapmak üzere Sivas’a gideceğini açıkladı.

Haluk Levent, “Ben gösterişi sevmiyorum. Adana’dan annemin evinden gideceğim. Amacım sizlerle birlikte sohbet edip son kez görüşmek” dedi.

Cezaevinden çıktığından bu yana dur durak bilmeden sevenleriyle buluşan Haluk Levent, son olarak Harbiye Açıkhava’da düzenlediği 11 saatlik konseri ile bir rekor kırdı. Askere gitmeden önce 26 Kasım’da Abdi İpekçi Spor Salonu’nda sevenleriyle buluşacak olan Levent, “Bu konser ile sevenlerime kısa süreli elveda diyeceğim. Askere gitarımı da götüreceğim. Güzel şarkılarla geri döneceğim” dedi.

Bu arada Tarkan’a kültür elçiliği ünvanı verilmesini doğru bulmadığını da söyleyen Haluk Levent, “Aslında bu beni ilgilendirmiyor. Tarkan beni hiç ilgilendirmiyor. Askere gitmek acınacak bir şey değil. Kültür elçiliği bir ülkenin kimliğini başka bir ülkeye taşımaktır. Ben bu ülkede kültür elçisi görmüyorum. Yurt dışında başarılı olup da askerden kaçmanın mazereti yoktur. Tabii bu tamamen benim düşüncem” dedi.

Kasım 1998

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar