Hürriyet Çocuk Kulübü Barış Manço ile coştu

Barış Manço ile ağır bir çene ameliyatı geçirmesine karşın Adile teyze kuzucuklarını yalnız bırakmadı.
Hürriyet Çocuk Kulübü üyeleri Şan Tiyatrosunda gerçek bir şölen yaşadı.

Ağır bir çene ameliyatı geçiren Adile Teyze acılarına rağmen kuzucuklarıyla şölene katılırken, Açok Çocuk Tiyatrosu oyuncuları Keloğlan oyununda küçükleri kahkahalara boğdu. Alman TV’sindeki başarılı programından sonra yurda dönen ünlü sanatçı Barış Manço ayağının tozuyla Hürriyet Çocuk Kulübü üyelerinin şölenine koştu.

Fotoğraf altı: Alman televizyonundaki programı ile başarılarına başarı katan Barış Manço Hürriyet Çocuk Kulübünün Şan Tiyatrosundaki şölenine ayağının tozu ile katılarak, tüm çocuklarla birlikte “Arkadaşım Eşek” şarkısını söyledi. Barış Manço’yu sahnede gören Hürriyet Çocuk Kulübü üyeleri onu coşku içinde alkış yağmuruna tuttular.

Haberin devamı;

Şan Tiyatrosunu şölenden çok önce dolduran küçükler Adile Teyzelerini sahnede görünce onu coşku içinde, alkış yağmuruna tuttular. Daha birkaç gün önce ağır bir ameliyat geçiren Adile teyze doktorların kesin istirahat demelerine rağmen kuzucuklarının bir araya geleceğini duyunca hemen Şan Tiyatrosuna koştu. Acılarına, sancılarına rağmen kuzucukları ile sohbet eden, onları güldüren Atile Naşit şölene katılan küçüklerin boyunlarını bükük bırakmadı.

Şölende küçükler Hürriyet Çocuk Kulübünün ikram ettiği sandöviçleri yediler. Kısacık bir aradan sonra Açok Çocuk Tiyatrosu oyuncuları “Keloğlan” oyunu ile onlara neşeli dakikalar yaşattı. İllüzyonist Sermet Erkin Hürriyet Çocuk kulübünün üyelerine ilginç gösterisi ile güzel dakikalar sundu. Renkli çizgi filmi izleyen küçükler daha sonra karşılarında Barış Manço’yu buldular.
Uzun ve yorucu Avrupa seyahatinden yeni dönen, Alman televizyonundaki programı ile başarılarına başarı katan Barış Manço şölene ayağının tozu ile katıldı. Yapma bir eşekle sahneye gelen Barış Manço küçüklerle “Arkadaşım eş, arkadaşım şek, arkadaşım eşşek” derken adeta salon inledi. Küçükler Barış Manço’ya eşlik ederken, onun güzel şarkıları ile bir gezinti yaptılar. Halhal ile programını bitiren Barış Manço’yu uzun uzun alkışlayan küçükler şölen sonunda yaşadıkları güzel dakikaların sevinci ile evlerine döndüler.
Kasım 1982