İzmir Hilton
İzmir Hilton

İzmir Dev Bir Otele Kavuştu: İzmir Hilton

Türkiye’nin en büyük otellerinden olan 35 katlı İzmir Hilton, geçici olarak hizmete açıldı. Dev otel tam kapasiteyle Nisan ayında hizmete girecek.

120 milyon dolara malolan ve 6 bin 605 metrekarelik bir alan üzerine oturtulan İzmir Hilton Kompleksi, iki ayrı bloktan oluşuyor. Birinci blokta 2 kat alışveriş merkezi, 3 kat eğlence merkezi ve 9 kat otopark bulunurken ikinci blokta zemin katta dükkanlar, 5 kat iş merkezi ve otel yer alıyor.

Dev kompleksin yapımını anahtar teslimi olarak üstlenen MNG Holding’e bağlı Günal İnşaat A.Ş.’nin sahibi ve yönetim kurulu başkanı Mehmet Nazif Günal, projenin belirlenen tarihten daha önce tamamlandığını söyledi ve “Kompleksin toplam inşaat alanı 95 bin 731 metrekare. 1 ocak 1988’de başladığımız inşaat çalışmaları hızla sürdürüldü ve alışveriş merkezi ile otopark geçen ay tamamlandı. Otel ve iş merkezi ise nisan ayında hizmete girecek” dedi.

Ünlü sanatçı Ayten Gökçer, Hilton’un ortağı olan Mehmet Nazif Günal ile gazetemiz yazarı Kemal Baytaş’a “Bu tesis İzmir’in güzelliğine ayrı bir güzellik katmış” dedi.

Ocak 1992 / Meydan Gazetesi Arşivi