Köşk’e çıkmayan dernek kaldı mı?

Turgut Özal her gece TV haberlerinde görünebilmek için ilgili ilgisiz her derneği kabul ediyor. Bugüne kadar 100’e yakın dernek Köşk’e çıktı.

Turgut Özal tarafından Cumhurbaşkanlığı köşkünde kabul edilenler arasında siteler esnafı, İstanbul İktisat Fakültesi Mezunları Derneği, Deri Sanayicileri Derneği, Mobilyacılar Derneği, Sakarya muhtarları ile Dünya Enerji Konferansı Türk Milli Komitesi var.

Özal Çankaya’ya ANAP’lılar dışında bir tek Refah Partilileri çıkarabildi. SHP lideri Erdal İnönü ile DYP lider Süleyman Demirel başta olmak üzere, bu partilere mensup milletvekilleri ile belediye başkanları ise Köşk’e çıkmıyorlar.
Turgut Özal bu kabulleri sayesinde her gece TV haberlerinin ilk konuğu oluyor. Dünya yerinden oynasa bile TRT Özal’ın bu dernekleri kabulünü birinci haber olarak veriyor. Özal, böylece ekrana muhalefet parti liderlerinden daha fazla çıkıyor.

Fotoğraf altı: Yıldırım Gürses başkanlığında bir heyet Çankaya’ya çıkarak Turgut Özal’ın cumhurbaşkanı seçilmesini kutladı ve bestekarların sorunlarını dile getirdi. Özal’dan Türk musikisi konusunda direktif alan heyet üyeleri, Çankaya’dan ayrılırken çok mutluydular.

6 Ocak 1990