Küçük Emrah
Küçük Emrah

Küçük Emrah karate dersi alıyor

Atina’da eroin kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla tutuklanan Cahit İpek’in yeğeni olan Küçük Emrah, “Dayım, ciğerimin bir parçası. Ama onunla hiçbir ilgim yok” dedi.

Bir süre önce yaşanan Hayri Küçük olayından sonra önceki gün de Emrah’ın dayısı Cahit İpek, Atina’da üç kişi ile birlikte eroin kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla tutuklandı. Bu olay nedeniyle gözler bir anda Yunanistan’da konserler veren Küçük Emrah’ın üzerine çevrildi.

Sanatçı, Günaydın’a konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Cahit İpek benim dayım. Ciğerimin bir parçası. Olayı gazetelerden öğrendim. Çok üzüldüm. Ama beni asıl üzen, herkesin üzerime gelecek olması. Bu olaylarla uzaktan yakından en küçük bir ilgim yok. Şimdi, beni çekemeyenler bir sürü laf üretecekler. Emrah da Yunanistan’a gitmişti diyecekler.”

Öte yandan 2’si Türk, 2’si Yunan vatandaşı 4 kişinin “Eroin kaçakçılığı yapmak suçundan” savcılığa teslim edildiği bildirildi. Cahit İpek (36) ve Gürsel Kabakurt (30) isimli Türk vatandaşları ile İstanbullu Rum Yordan Vardallis ve Dimitris Panayotis Papanikolau, önceki gün Yunan polisi tarafından yakalanmıştı.

Eylül 1990 – Günaydın Gazetesi Arşivi

Eski Gazete Arşivleri ve Eski Fotoğraflar için sitemizi takibe devam edin.