Metin Oktay Beşiktaş 'a mı gidiyor?
Metin Oktay Beşiktaş 'a mı gidiyor?

Metin Oktay İzmirspor’a mı Gidiyor? “Beşiktaş’a da Giderim”

Metin Oktay dün İzmirspor’a “Gelin beni alın” dedi. Galatasaraylı idarecilerde milli futbolcuyu satma temayülleri belirdi. Oktay İzmirspor’a “250 bin lirayı muhafaza edin” diye haber yolladı.

Galatasaraylı milli futbolcu Metin Oktay dün saat 18.30’da İzmirspor kulübüne telefon ederek “Kulübümle anlaşamadım. Gelin beni alın. Sizi İstanbul’da bekliyorum” demiştir.

Bunun üzerine derhal toplanan İzmirspor idare heyeti bu futbolcunun transfer edilmesi için yeniden harekete geçilmesine karar vermiştir. Bu vesile ile Lacivert beyazlı kulüp Umumi Kaptanı Nazır Sipahi bugün uçakla İstanbul’a gidecek ve orada Metin’in transferine çalışacaktır. Nazır Sipahi Metin’in daveti üzerine “Metin’i transfer etmek isteyişimizin tek sebebi, Metin’e hakiki benliğini yeniden kazandırmak ve onun sahalarda gerçek bir Metin olarak görünmesini sağlamaktır. Bu sefer birincisinden daha ümitle gidiyorum, inşallah Metin’i alarak İzmir’e döneceğim” demiştir.

Metin Oktay: Beşiktaş’a da Giderim

İzmirspor’a “Beni gelin alın” diye telefon eden Metin Oktay’a Beşiktaş da teklif yapmıştır. Siyah beyazlı kulübün cazip teklifini göz önünde bulunduran Metin Oktay evvelki gece Turgan Ege ile bir lokantada yemek yerken, Galatasaray Umumi Kaptanına şunları söylemiştir: “Eğer 105 bin liralık bonomu bu ay içinde ödemezseniz Beşiktaş’a da giderim”

İzmirspor’un Metin Oktay’ı transfer etmek için hala gayret göstermesi karşısında, sarı kırmızılı idarecilerde Metin’i satmak fikri temayülü belirmiştir. Her ne kadar idare heyeti bu hususta yeni bir karar vermemişse de kulüp reisi Ulvi Yenal: “Kulübü fazla borç altına sokmak niyetinde değilim” diyerek Metin’in izmirspor’a transferinin mümkün olabileceğini ihsas etmiştir.

Temmuz 1964 – Tercüman Gazetesi Arşivi