Muazzez Abacı’nın barıştığı eşi Atilla Kurtbaş’ı vurdular

Hüviyeti henüz tespit edilemeyen meçhul bir şahıs, ünlü ses sanatçısı Muazzez Abacı ile yeni barıştığı eşi Atilla Kurtbaş’ı dün sabaha karşı Vatan Caddesinde kurşun yağmuruna tutmuş ve Atilla Kurtbaş’ı ayağından yaraladıktan sonra kaçmıştır.

Olay sabaha karşı 4.30 sıralarında cereyan etmiştir. Mahkeme kararı ile boşandıktan sonra tekrar barışan Muazzez Abacı ile Atilla Kurtbaş, bir ahpaplarını ziyaretten dönerlerken özel otomobillerini gazete almak için Vatan Caddesinde durdurmuşlardır. Otomobilden inen Atilla Kurtbaş, gazeteyi alıp dönerken hüviyeti henüz tespit edilemeyen, ancak bindiği otomobilin plaka numarası 34 PU 474 olarak saptanan meçhul şahıs, ünlü çifti kurşun yağmuruna tutmuştur. Koşarak, kendisini otomobiline atan Atilla Kurtbaş, mucize olarak mutlak bir ölümden sadece ayağındaki tek kurşun yarası ile kurtulmuştur.

Daha sonra olaya el koyan Cinayet Masası yetkililerine ifade veren Muazzez Abacı ile Atilla Kurtbaş kendilerine ateş edeni tanımadıklarını birden patlayan silah sesleri ile şaşkına döndüklerini ve hadise yerinden kaçtıklarını söylemişlerdir.

İkinci şube ekipleri yaptıkları ilk soruşturma sonunda 34 PU 474 plaka sayılı otomobilin bir organizatöre ait olduğunu tespit etmiştir. Olayın sanatçı ile kimliği henüz açıklanmayan organizatör arasındaki bir iş anlaşmazlığından doğduğu sanılmaktadır. Atilla Kurtbaş, hafif olan yarasının tedavisinden sonra evine gönderilmiştir.

Bu eski gazete haberi Ocak 1975’te yayınlanmıştır. Eski gazeteler için sitemizi takibe devam edin.