Mustafa Destici özerklik ile ilgili tweeti sildi

Cumhur İttifakı ortaklarından BBP’nin Genel Başkanı Mustafa Destici özerklik ile ilgili paylaşımını tekrar gündeme gelmesi sonrası sildi!

25 muhalif parti ve örgütü ‘terörist’ diyerek hedef gösteren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici özerklik istediği tweeti ortaya çıkınca paylaşımını anında sildi!

Cumhur İttifakı’nın küçük ortaklarından Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici özerklik istediği 2012 tarihli tweet dolaşıma girince söz konusu paylaşımını apar topar sildi.

Kuzey Irak’ta şehit olan askerlerin ardından yaptığı paylaşımda Cumhur İttifakı dışındaki 25 parti ve örgütü hedef gösteren bir paylaşım yapan Destici sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

Bunun üzerine FETÖ’ye yönelik güzellemeleri sosyal medyada dolaşıma giren Destici’nin daha sonra Kürt sorunu ile ilgili yaptığı bir paylaşım da X’te gündem oldu.

Destici’nin hesabından atılan 2012 tarihli paylaşımda, “Analar, babalar ağlamasın diye özerkliği kabul edebiliriz (Onun için Oslo’yla, Apo’yla ve Kandil’le görüşmeye devam)” ifadelerinin kullanıldığı görülüyordu.

Destici, sosyal medyada yayılan bu paylaşımını, gündeme gelmesinin ardından hızla sildi.

Mustafa Destici özerklik paylaşımı şöyle;

Mustafa Destici Özerklik istediği paylaşım

Mustafa Destici Özerklik istediği paylaşım

Mustafa Destici özerklik paylaşımına gelen bazı tepkiler ise şöyle;

Turhan Çömez: Silmiş…Madem arkasında duramayacaktın, niye ettin o lafları? Kandil’den mi yoksa Pensilvanya’dan mı geldi talimat?

Barış Terkoğlu: BBP lideri Mustafa Destici, 2012 yılında attığı ve yeniden hatırlanan tweetini tepkiler üzerine sildi.

İbrahim Haskoloğlu: BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 2012’de Çözüm sürecine destek verdiği tweeti, sosyal medyada gündem olunca sildi.

Cemil Kılıç: Savcılar Mustafa Destici’ye soruşturma açacaklar mı?

Cemal Enginyurt: Özerklik isteyen,Kanlı katil Apoyla görüşülebilir diyen,Sümüklü Fetö için övgüler düzen,Saraya yaranmak için Milletin yarısına Terörist suçlamasında bulunan Mustafa Destici, Demokrat Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından mahkemeye verilmiştir.
Hain arayan aynaya bskacak.