Müzeyyen Senar ve Selçuk Ural karları öptü

Bursa – Müzeyyen Senar ve Selçuk Ural, Uludağ’da kayak yarışı yapmak isterlerken birbirlerine girip karları öptüler.

Hafta sonu tatillerini geçirmek için Bursa’ya giden Selçuk Ural, Uludağ’ın müdavimlerinden Müzeyyen Senar’ın kayak yarışı yapma konusundaki ısrarlı teklifine dayanamayarak kabul etmiştir.

İddiaya göre, yarışı kaybeden tarafın diğerine öğle yemeği ikram edeceği bu yarışma, acemilere ait olan pistte yapılmıştır. Zorlukla kayaklar üzerinde duran iki yarışmacı herhangi birine çarpıp kaza çıkartmamak için pistin en tenha yerini tercih etmişlerdir.

İki acemi yarışmacı, Müzeyyen Senar ve Selçuk Ural, ilk anda hızlanmışlardır. Süratle beraber paniğe kapılan yarışmacılardan önce Müzeyyen Senar dengesini kaybederek karlara gömülmüş, bunu da Selçuk Ural takip etmiştir. Yerde yatan Müzeyyen Senar’ın kayaklarına takılan Selçuk Ural da kendini bir anda yerde bulmuş ve Müzeyyen Senar’ın üstüne yuvarlanmıştır. Kelimenin gerçek anlamıyla kördüğüm olan iki acemi yarışmacı, civardan koşan iki seyircinin yardımlarıyla birbirlerinden ayrılmışlar ve ayağa kalkabilmişlerdir. Böylece bir yarışma daha başlamadan bitivermiştir.

Mart 1971