Necmettin Erbakan Zonguldak Mitingi
Necmettin Erbakan Zonguldak Mitingi

Necmettin Erbakan: Ülke Refahçı oldu

Refah Partisi lideri Necmettin Erbakan Zonguldak’ta yaptığı konuşmada “Ülkenin tek ümidi, tek güneşi öbürkiler söndü gitti. Konserve oldu, fosil oldu. Onların devri kapandı” dedi.

2 Haziran’da yapılacak yerel ara seçimler öncesi Zonguldak’ta partisince düzenlenen mitinge katılan Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan “2 Haziran’da iktidarız. 65 milyon insan bu gerçekleri biliyor. Bu nedenle ülke Refahçı oldu” dedi.

2 Haziran’da iktidara geleceklerini, bu nedenle ülkenin Refahçı olduğunu iddia eden Erbakan, diğer siyasi partileri işaret ederek “Ülkenin tek ümidi tek güneşi öbürkiler söndü gitti. Konserve oldu, fosil oldu. Onların devri kapandı” dedi.

Taklitçileri denediklerini, onların faizden, vergiden, ranttan başka bir şey bilmediklerini ileri süren Erbaran şöyle konuştu; “Sayın Ecevit fukaradan yanayım deyip duruyor. Ne yapıyor şimdi? 6 aydır, “aman rantçılar iş başında dursun, aman faizciler iş başında dursun” diye çırpınıyor. Hani sen fakirden yanaydın, bu faizcileri, rantiyecileri, gece gündüz destekliyorsun. Şu haline bak. Pazartesi oylama yapılacağı zaman yine Meclis’e girmeyecek. O halde halk sana niye vekalet versin?”

Haziran 1996 – Meydan Gazetesi Arşivi