Bursa Erkek Lisesi Pilav Günü
Bursa Erkek Lisesi Pilav Günü

Bursa Erkek Lisesi kuruluş yıl dönümünde kıran kırana maç

Bursa Erkek Lisesi’nin Kuruluşunun 113’üncü yıl dönümü bu yıl ilginç görünümlere sahne oldu.

Geleneksel pilav gününde toplam bin 200 davetliye pilav, kuru fasulye, irmik helvası ve ayran ikram edilirken, Erkek Lisesi mezunlarından CHP Milletvekili Av. Yahya Şimşek ile RP Milletvekili Av. Ertuğrul Yalçınbayır, ayrı ayrı takımlarda yer alarak zevkli ve çekişmeli bir futbol maçı yaptı.

Bursa Erkek Lisesi’nin Kuruluşunun 113. yıldönümünde Milletvekili Yahya Şimşek ve Ertuğrul Yalçınbayır’ın yeraldıkları karşılaşma adeta kıran kırana geçti. 3-3 berabere biten karşılaşmada, milletvekilleri Şimşek ve Yalçınbayır oynadıkalrı güzel futbolla dikkat çekerken, karşılaşma sonunda Şimşek, hakemlerin, Yalçınbayır’ın tarafını tutup şike yapıldığını iddia etti. İddia üzerine RP Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, “Şike kesinlikle yapılmadı. İsterseniz mecliste soruşturma yapalım. Şike yapanı da Yüce Divan’a sevk edelim” diyerek espri yaptı. Bu sözün altında kalmayan Yahya Şimşek, “Siz önce soruşturma açtırıyorsunuz sonra işbirliği yapıyorsunuz. Size inanmıyorum” dedi.

Bursa Valisi Orhan Taşanlar da pinpon maçında, “En büyük vali bizim vali” tezahüratları altında rakiplerini birer birer yenerken, “Benimle mücadele edecek başka rakip var mı” diye sordu. Pinponu çok sevdiğini, fırsat bulunca oynadığını belirten Vali Taşanlar, “Stres atmak, dinlenmek, spor yapmak için pinpon gerçekten çok iyi” dedi.

Haziran 1996 – Meydan Gazetesi Arşivi