Rafet El Roman Memleketine Sağlık Ocağı Yaptıracak

“Gençliğin Gözyaşı” adlı kaseti ile bir anda starlaşan Rafet El Roman, doğum yeri olan Edirne Uzunköprü’ye bağlı Ömerbey köyüne sağlık ocağı yaptıracak.

Klip çekimi için gittiği Amerika dönüşünde Ömerbey köyüne gelen Rafet El Roman, yaptığı sağlık ocağına kaynak sağlamak amacıyla yaklaşık 2 bin hemşehrisinin izlediği bir konser verdi. Konserde çok duygulu anlar yaşayan Rafet, “10 gün içerisinde temeli atacağımız sağlık ocağı en geç bir yıl içerisinde hizmete açılacak” dedi.

Bu arada Malkara’ya bağlı Evrenbey köyünde gerçekleştirilen “Yılın Çiftçisi” ödül törenine de katılan genç sanatçı, hemşerileriyle birlikte olmanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Rafet El Roman son kasetinde yer alan “Yaşa Çiftçi” adlı parçasının klip çekimlerini de doğduğu kentte gerçekleştireceğini belirtti.

Şükran Plaketi Verildi

Rafet’in köyü ile ilgili her türlü soruna el attığını belirten köy muhtarı Rasim Sönmez, sanatçıyı şükran plaketi vererek ödüllendirdi. Genç popçu, köyü için yapılacak yardım konserlerine her zaman katılacağını söyledi.

Temmuz 1996 – Meydan Gazetesi Arşivi