Singer Dikiş Makinesi Reklamı
Singer Dikiş Makinesi Reklamı

Singer dikiş makinesi reklamı

En incesinden en kalınına kadar muhtelif cins kumaşlarda akıcı bir dikiş verir. / 1972 yılında gazetelerde yayınlanan Singer dikiş makinesi reklamı.

Kumaş kalınlık seçiciliği fevkaladedir. Kumaş inceliği veya kalınlığı problem olamaz.

Tülbent, opal, poplin, keten, pike, patiska, basma, koton, kadife, organize, şifon, tül dantel, markizet, naylon, ipek, ipekli, jarse, yün jarse, ipek kadife, tafta, sentetik kumaşlar, yırtılmaz empirmeler, ipek empirmeler, satenler, pazen, havlu kumaşlar, divitin, gabardin, mantoluk kumaşlar, tayyörlük kalın kumaşlar, tüvitler, dranda bezleri, ince plastik perdelikler, köpük, deri, triko kumaşlar grogren lastik dikişlerine fevkalade randıman verir.

Kumaşın esnekliğine göre yaralanabilen dikiş ilmek adımları sayesinde kafi derecede esneyebilen ve zamanla esnekliğini kaybetmeyen mükemmel bir dikiş verir. dikiş esnekliği çok üstündür. Kumaşın tokluğu veya esnekliği problem olamaz.

Dikiş ilmek boyu ayarı sayesinde kolaylıkla en seyrek veya en sık dikişi elde etmek mümkündür. Dikiş seçiciliği çok yüksektir. Sık dikiş veya seyrek dikiş problem olamaz.

İstenildiği şekilde ve kolaylıkla alt ve üst iplik gerginlik ayarı yapılabilir. Bu sayede gevşek teğel dikişi yapmak mümkündür. Teğel boyu seçiciliği mukayese kabul etmeyecek derecede hassastır. Gevşek teğel dikişi problem olamaz.

Her kalınlıkta ipliği hatasız şekilde kullanmağa fevkalade elverişlidir. Bu sayede her kumaşa ve her ipliğe uygun muntazam dikiş verir. İplik seçiciliği emsalsizdir. İpliğin kalınlığı veya inceliği problem olamaz.

Mükemmel nakış işleri yapılır. Nakış hususiyeti makinenin çok hassas bir özelliğidir. Çok değişik kasnak nakış hünerleri mevcuttur. Nakış seçiciliğine paha biçilmez. Kasnak nakışı başlıbaşına bir zevktir.