Kemal Kılıçdaroğlu - SSK
Kemal Kılıçdaroğlu - SSK

SSK – OYAK işbirliği

SSK yetkilileri, sağlık ve sigorta tesislerinin inşaatını yürütmek üzere OYAK A.Ş.’yle ortaklık kurma hazırlığında.

Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), trilyonlarca liralık inşaat yatırımlarına “Dürüstlük” damgasını vurmak amacıyla, OYAK A.Ş.’yle ortaklık kurmak için kolları sıvadı. SSK Yönetim Kurulu, kurumun sigorta ve sağlık tesislerinin inşaat işlerinin OYAK’la ortak olarak kurulacak bir şirketle yürütülmesini, gündemine aldı.

SSK’nın kurulacak inşaat şirketinin yüzde 25’ine ortak olması için, taraflar arasında bir iyi niyet protokolü hazırlandı. SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu, “OYAK inşaat, geçen yıl birkaç yüz milyar kar etti. SSK, ilk kez karlı bir kuruluşla ortak olacak. Kurumun inşaat işleri, şaibesiz, belli bir güven ortamında yürütülecek” dedi.

Kurumun inşaat işlerinrde kalitenin düştüğüne dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu, birçok sağlık tesisinin yapıldıktan kısa süre sonra onarıma ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, belli bir maliyetin üzerindeki işlerin yeni şirket tarafından yapılacağını kaydederek, “Bütün inşaat işlerini, yeni şirketin yapması mümkün değil. Büyük işleri, o şirket yapacak” diye konuştu.

SSK Yönetim Kurulu’nun, bu hafta, OYAK’la kurulacak ortaklığın ana hatlarını şekillendirmesi bekleniyor. Halen bir röntgen firması ve bir otelle ortaklığı olan SSK’nın, OYAK’la ortak olması için, yönetim kurulu kararından sonra, Bakanlar Kurulu’nun onayı gerekiyor.

Şubat 1998 – Eski Gazeteler ve Eski siyasi haberler için sitemizi takibe devam edin.