Ucuz ekmek satan fırın kapatıldı

Şişli Belediyesi’nin kendi bölgesinde kurduğu satış büfelerinde halka 40 liradan sattığı ekmekleri aldığı fırın, Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından süresiz kapatıldı.

Sungur Kangal’a ait fırının kapatılması yüzünden Şişli Belediye Başkanı Mehmet Emin Sungur ile Sarıyer Belediye başkanı Ali Sandıkçı birbirlerine girdiler. Fırının kapatıldığını öğrenen Şişli Belediye Başkanı Mehmet Emin Sungur, durumu görüşmek için bütün gün Sarıyer Belediye Başkanını telsizle aradı. Ancak ali sandıkçı ile görüşemedi.

Şişli Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada bölgede halka 40 liradan ekmek satmak için Tarabya’da çalışan bir fırınla anlaşıldı ve her gün bu fırından alınan 30 bin ekmeğin belediye büfelerinde halka 40 liradan satılacağı duyuruldu. Bunun üzerine, bölgedeki fırıncılar harekete geçerek belediyeyi bu satıştan vazgeçirmeye çalıştılar. Ancak, Şişli Belediyesi bu fırından sağladığı ekmekleri satmaya başladı. Önceki gün, Sarıyer Belediye Başkanı Ali Sandıkçı Belediye ekiplerine emir vererek bölgede fırınların kontrol edilmesini istedi. Bu kontroller sırasında, Tarabya’da bulunan ve Şişli Belediyesi’nin ekmek bağlantısı yaptığı fırın, bazı eksiklikler görüldüğü, sağlık koşullarına uyulmadığı, ruhsatsız çalıştığı gerekçesiyle süresiz kapatıldı. Fırının kapatıldığını duyan Şişli Belediye Başkanı, Sarıyer Belediye Başkanım bütün gün aradı, ancak temas kuramadı.. Şişli Belediye Başkanlığı yetkilileri kapatılan fırının ruhsatlı çalıştığını, son derece temiz bir işyeri olduğunu belirterek, fırının kapatılmasına şaştıklarını bildirdiler.

Bu eski gazete haberi Şubat 1985’te yayınlanmıştır. Eski gazeteler için sitemizi takibe devam edin.