Menu

Uğur Kılıç’ı “Madonna Kadir” savundu

İzmir’de para karşılığı birlikte olduğu Mehmet Öz’ü öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ece takma adlı travesti Uğur Kılıç’ı 15 ay sonra ortaya çıkan Madonna takma isimli travesti Kadir Uzun müdafaa etti.

Polis kayıtlarına Kemeraltı cinayeti olarak geçen olay, yaklaşık iki yıl önce meydana gelmişti.

Konfeksiyon atölyesi sahibi Mehmet Öz sabaha karşı Kemeraltı’ndaki atölyesinde bıçaklanarak öldürülmüş, polis olay yerinde Ece takma isimli Uğur Kılıç’ın fotoğrafını bulmuştu. Olaydan bir hafta sonra Mersin’de yakalanan Uğur Kılıç cinayet suçlamasını reddederken, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

İzmir 2’inci Ağır Ceza Mahkemesinde “kasten adam öldürmek” suçundan 24 yıl hapis istemiyle yargılanan 21 yaşındaki Uğur Kılıç olay gecesi maktülle iki milyon lira karşılığı birlikte olduklarını belirterek “Beni dövmeye kalkışınca işyerinden kaçtım, daha sonra gazetelerden öldürüldüğünü öğrendim. Cinayeti ben işlemedim” dedi.

Mahkeme tarafından on beş aydır tanıklık yapması için aranan Madonna takma isimli travesti Kadir Uzun sürpriz bir şekilde ortaya çıkıp ifade verdi. Arkadaşının olaydan sonra evine gelerek elbisesini değiştirdiğini belirten Uzun, “Her tarafı kan içindeydi. Müşterisi tarafından dövüldüğünü, elinden zor kurtulduğunu söyledi. Ece cinayet işleyecek birisi değil, başkaları olayı üstüne yıkmaya çalışıyor” dedi.

Ağustos 1995

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar