Zeki Müren - Bodrum
Zeki Müren - Bodrum

Zeki Müren Bodrum Festivali’nde Şov Yaptı

Bodrum Festivaline ilgi gösteren sanatçı olmamasına rğmen, Zeki Müren’in 8 Eylül’de vereceği yılın konserinin biletlerinin tamamı yarım saat içinde kapışıldı.

Bodrum 5. Kültür ve Sanat Festivali, beklenilenin aksine büyük bir fiyasko ile başladı. Uzun zamandan beri Bodrum’da ikamet eden ve kendisini Bodrum ve Bodrumlular’a adadığını ifade eden zeki Müren’den başka hiçbir sanatçı festivale katılmadı.

Festivalin 12 Eylül Meydanı’nda yapılan açılış töreni de sanatçıların katılmamaları dolayısıyla çok sönük geçti. Festivale sadece Zeki Müren renk kattı.

Her sene olduğu gibi bu sene de Bodrum Festivali’nin açılışına kendi özel arabası ile katılan Zeki Müren, her tarafını çiçeklerle donattığı üstü açık spor arabası ile etrafında hayranları olduğu halde, bütün Bodrum’u dolaştı. Halktan büyük ilgi gören Zeki Müren “Ben kendimi bu güzel Bodrum’a ve onun melek kadar temiz insanlarına adadım” dedi.

Festivalin açılışından sonra yürüyüşe katılanlar antik tiyatronun bulunduğu yere giderek festival meşalesini yaktılar, daha sonra düzenlenen törenin sunuculuğunu TV eski spikerlerinden Cemile Kutgün yaptı. Törende Belediye Başkanı Cevat Bilgiç ile Kaymakam Şükrü Tezer birer konuşma yaptılar.

Zeki Müren Konseri Biletleri Kapışıldı

Geçen perşembe günü satışa çıkarılan ve 8 Eylül gecesi Zeki Müren tarafından verilecek yılın konseri biletleri ise yarım saat içinde kapışıldı. 1500 liradan satışa çıkarılan ve bir anda kapışılan numaralı 2000 biletin tamamının satılmasından sonra, bilet almak isteyenler her kapıyı aşındırmaya başladılar. Bu arada numarasız biletlerin de bugün satışa çıkacağı belirtildi.

Eylül 1984 – Tercüman Gazetesi Arşivi