Menu

Adnan Kahveci’nin enflasyon sırrı neydi? Adnan Kahveci Kimdir?

Adnan Kahveci’nin elim trafik kazasında ölümünün ardından çıkan haberler. Adnan Kahveci kimdir?

Geçen ay gazetemizi ziyaret eden sevilen politikacı, enflasyon sorununa çözüm getireceğine inandığı mucize formülden söz ederek detaylarını ve sırrını 1993’ün Eylül ayında yapılacak ANAP kongresinde başkanlık kozu olarak sakladığını söyledi.

ANAP İstanbul milletvekili Adnan Kahveci, eşi Füsun Kahveci’yle birlikte yaşamını yitirdiği kazada, enflasyon sırrını da yanında götürdü. Özellikle ekonomi alanındaki ilginç buluşlarıyla dikkat çeken Adnan Kahveci, geçen ay gazetemizi ziyaretinde enflasyon sorununa çözüm getireceğinden emin olduğu formülünden bahsetmiş, ancak detaylarını açıklamamış ve sırrını 1993’ün Eylül ayında yapılacak ANAP kongresinde başkanlık için koz olarak sakladığını söylemişti.

Kahveci, her iktidarın başını ağrıtan enflasyona karşı bulduğu çare için şunları anlatmıştı:

“Enflasyona karşı müthiş bir formülüm var. Aslında kimsenin aklına gelmeyen basit bir şey. Tamamen rakamları alt alta üst üste dökerken ortaya çıkardım. Bunu şimdi açıklayamam. Çünkü eylülde ANAP genel başkanlığına adaylığımı koyacağım. En büyük kozum bu. Tabanda çok iyi ilişkilerim var, ama delegeler için aynı şeyi söyleyemem. Bu yüzden bu formülümden yararlanacağım.”
Projeleri konusunda bilgi veren Kahveci bunları nasıl ürettiğini anlatırken de “Memurlardan, özel sektör yöneticilerinden, sanatçılardan, öğrencilerden, öğretmenlerden ve diğer pek çok kesimden olmak üzere 250 tane gönüllü danışmanım var. Sürekli proje üretiyorlar. Zaman zaman biraraya geliyor, bu yenilikleri tartışıyoruz” demişti.

Bu eski gazete haberi 1993 Şubat ayında yayınlanmıştır.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar