Menu

Abdullah Çatlı’nın cenaze töreni

Abdullah Çatlı dün doğum yeri Nevşehir’de dedesinin yanında toprağa verildi. Cenazesi Türk bayrağına sarıldı. İstiklal marşı okundu, tekbirler getirildi.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve partili milletvekilleriyle ülkücü mafyadan Drej Ali ve Feridun Öncel cenazeye katıldı. Oral Çelik ve Kürşat Yılmaz’ın çelenkleri dikkat çekti. Abdullah Çatlı’nın cenazesi ülkücülerin gövde gösterisine dönüştü.

Abdullah Çatlı Cenazesi / Haberin arka sayfadan devamı;

Susurluk’taki kazada hayatını kaybeden firari ülkücü Abdullah Çatlı’nın Türk bayrağına sarılı cenazesi İstiklal Marşı ve tekbir sesleriyle toprağa verildi. Abdullah Çatlı ‘nın cenazesine yeraltı dünyasının ünlü isimleri ve bazı politikacılarla binlerce ülkücü katıldı.

Abdullah Çatlı’nın cenazesi için Devlet Hastanesi morgu önünde sabah erken saatlerden itibaren kalabalık toplanmaya başladı. Burada daha sonra “Çatlı’nın arkadaşları” imzasıyla bir bildiri yayınladı. Bildiride Abdullah Çatlı için şöyle denildi:

Abdullah Çatlı - Cenaze Töreni

Abdullah Çatlı – Cenaze Töreni

“Onu herkes öğrenmeye çalıştı ama kimse anlamaya gayret etmedi. Çatlı 40 yaşındaydı. Turan ülkesi kadar büyük bir akrep ısırmıştı beynini. Ümmet coğrafyası kadar geniş bir kor düşmüştü yüreğine. Ülküleri için yaşadı, ülkesi için öldü. Mafya dedikleri çirkefe ne tenezzül gösterdi ne de bu meşum kavramı bir lahza olsun telaffuz etti. Yıllar var ki ülkemiz örtülü bir savaş içinde. Abdullah Çatlı, bu savaş içinde yan tuttu. Yan tutmakla kalmadı, risk aldı, bedel verdi. Kılıç gibi savaştı, onurlu bir ömür sürdü. Hakka yürüdü.”

Necmettin Erbakan: Çetelerin kökü kazınacak
Alparslan Türkeş – Muhsin Yazıcıoğlu kavgası
Melih Gökçek Fethullah Gülen’in iftar davetinde

BBP’liler Abdullah Çatlı’nın cenazesinde

Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı hastaneden saat 10.00’da alınan cenaze, tekbir getirilerek eller üzerinde dev büyüklükteki bir Türk bayrağıyla taşınarak Aksaray caddesini takiben Kurşunlu Camiine getirildi.

Cenaze namazına Çatlı’nın Büyük Ülkü Derneği ve cezaevinden arkadaşı BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, BBP Çorum Milletvekili Hasan Çağlayan, Tokat Milletvekili Hanefi Çelik ve Kayseri Milletvekili Recep Kırış da katıldı. Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Drej Ali lakaplı Ali Yasak ile Feridun Öncel de cenazede hazır bulundu. Milletvekilleriyle bu isimlerin bir araya gelmemeye özen gösterdiği görüldü. Cenazeye halen cezaevinde bulunan Oral Çelik ile ülkücü mafyanın önde gelen isimlerinden Kürşat Yılmaz’ın çelenk gönderdiği görüldü.

Zeki Çatlı’ya sarıldı

Muhsin Yazıcıoğlu camiye gelişinde “Zeki nerede” diye sorduğu Abdullah Çatlı’nın kardeşi Zeki Çatlı’ya üç kez sarılarak başsağlığı diledi.

Kasım 1996

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar