Ajda Pekkan ve Coşkun Sapmaz
Ajda Pekkan ve Coşkun Sapmaz

Ajda Pekkan ile Coşkun Sapmaz “demokratik” bir şekilde boşandılar

Demokratik Parti’nin İstanbul İl Başkanı ile 9 Aralık Mahalli Seçimlerinde ancak 8 bin oy alarak seçimlerde kaybeden Belediye Başkan Adayı iki avukat Ajda Pekkan’ın “Boşanma” davasında karşılıklı yer aldılar.

Böylece Ajda Pekkan ile Coşkun Sapmaz iki Demokratik Partili avukatın girdiği 6. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmayla “Demokratik” bir şekilde boşandılar.

17-11-1973 tarihinde gizli bir evlilik yapan Ajda Pekkan Coşkun Sapmaz’la karı kocalık ilişkilerini ancak 6 gün sürdürebildi. Çünkü damat tarafı bu evliliği istemediği gibi derhal ayrılmalarını şart koşmuştu.

Ajda Pekkan’ın avukatı Hüsamettin Cindoruk

2. asliye Hukuk mahkemesinde ilk açılan boşanma dosyası bir ara geri alınmış ve dava 6. Asliye hukuk mahkemesinde tekrar açılmıştı. İlk duruşmayı nüfus hüviyet cüzdanı sureti eksikliğinden başka güne bırakan mahkeme hakimi Turan Özokutucu ikinci celsede ise “Devamlı şiddetli ve çekilmez nitelikteki geçimsizlik sebebi ile boşanma”yı 2 dakika 25 saniyede karara bağlamıştır.

Boşanma kararı Ajda Pekkan’ın İstanbul Demokratik Parti İl Başkanı ve Eski Yassıada avukatlarından Hüsamettin Cindoruk, Coşkun Sapmaz’ın avukatı İstanbul Demokratik Parti Belediye Başkan Adayı Nuri Erdoğan tarafından telgrafla taraflara bildirilmiştir.

1973