Menu

Alparslan Türkeş: 50 Apo olsa, 50’sini de gebertirim

Alparslan Türkeş, İzmir’de Ege Genç İşadamları Derneği’nin toplantısında şöyle konuştu: “PKK terörünün siyasi çözümü yoktur. Hepsine terbiyesini vermek lazım. Pabucun pahalı olduğunu bilmeliler.”

“Görev alırsam yaptıklarımı görürsünüz. Apo’yu Suriye besliyor, sonra da (Apo bizde yok) diye alay ediyor.”

“Apo’nun kafasının kopmasıyla PKK’nın kafası kopacaktır. Apo’dan sonra onun yerine gelecek 50 kadar liderin de gebertilmesi gerekir.”

MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş, ülkücülerin PKK terörüne karşı silahlanmasına karşı olduğunu açıklayarak “Ben ülkücüler, teşkilatlansın, silahlansın demedim demem de” dedi. Bu arada Kürt kimliğini temsilini istemenin “etnik ırkçılık” olduğunu öne süren Türkeş, “Irkçılık politikasının Türkiye’ye felaket getireceğini” belirtti. Terörün siyasi çözümle önlenemeyeceğini savunan Alparslan Türkeş, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın yakalanmasıyla PKK’nın kafasının kopmuş olacağını ancak yerine çıkabilecek 20,50 liderin de gebertilmesi gerektiğini söyledi.

Ege Genç İşadamları Derneği’nin büyük Efes Oteli’ndeki yemekli toplantısında konuşan Alparslan Türkeş, PKK’nın bugüne kadar 5 bin sivil, 5 bin asker ve polis öldürdüğünü belirtti. “PKK’yı Suriye besliyor, adres ve telefonlarını verdiğimiz halde Apo bizde yok diye alay ediyor” diyen MHP lideri, “Terör 15 yıldır sürüyor, ağlayacağınıza tedbir alın, devletin gücünü gösterin” dedi. Kürtçe’nin 1960’lara kadar alfabesinin de olmadığını alfabesinin ABD’de hazırlandığını anlatan MHP Genel Başkanı, terörü 1 yıl içinde önleyebileceğini yinelerken, “Başarının sırrı çok güçlü istihbarata sahip olmaktır. Devleti yönetenler, terörü üreten kaynakları kurutmak için hiçbir şey yapmamışlar. İçeride ve dışarıda tedbir alıp, hepsine terbiyesini vermek lazım. Pabucun pahalı olduğunu bilmeliler. Görev alırsam yaptıklarımı görürsünüz, ne tedbir alacağımın hepsini söylemem” diye konuştu.

Aralık 1993 – Meydan Gazetesi arşivi

Eski Gazeteler ve eski siyasi haberler için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar