Atıf Keçeci - Süleyman Seba
Atıf Keçeci - Süleyman Seba

Atıf Keçeci: Süleyman Seba’yı Göndermesini Biliriz

Beşiktaş’ta muhalefetin önde gelen isimlerinden Atıf Keçeci “Kulübü karanlık günlere götürenlerden kurtulacağız. Biz Süleyman Seba’yı getirdiğimiz gibi göndermesini de biliriz” dedi.

Beşiktaş’ta idealist grup bir araya geldiler ve 1992 yılında yapılacak seçimlerde yönetime talip olduklarını açıkladılar.

Grup Başkanı İstanbul üniversitesi İktisat Profesörü Akın İlkin, Beşiktaş için yenilikçi fikirler ve açıklık politikası için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını belirterek şöyle konuştu:

“1992 yılında yapılacak seçimlerde göreve hazırım. Bunun için Beşiktaş’ı Avrupa’nın sayılı kulüplerinden birisi yapmayı hedefledik. Ben ve arkadaşlarım ilk planda kulüpte 100 milyarlık şirketleşme operasyonuna gireceğiz. Bu tasarımızı bütün kongre üyelerine teker teker açıklayacağız. Çünkü geçmiş dönemlerde yaptığımız hizmetler geleceğin teminatıdır. Kesinlikle hayalci değiliz. Beşiktaş’ın Avrupa’da başarılı olması için önce profesyonel bir kulüp olması gerekir. Biz de ilk adımımızı attık. Her konuda siyah beyazlı takımın ileriye, daha da ileriye gitmesi için elimizden gelen bütün fedakarlığı yapacağız. Grubumuzun içinde bulunan arkadaşlarımTürkiye’nin her yerinde Beşiktaş sevgisi ile yanıp tutuşan taraftarlarımıza hizmet vermek için gece gündüz çalışıyorlar. Kuracağımız sistemde hiçbir zaman finans problemi olmayacaktır. Gerekirse ekonomistlerimizin yapacağı bilanço ile şirketimizin teminatları bankalarda görülecektir. Seçime önümüzde daha bir yıl var. düzenleyeceğimiz topalntılarla bunları Beşiktaş’ı sevenlere birer birer göstereceğiz. Üç dönem siyah beyazlı kulüpte idarecilik yapan arkadaşlarımızın 1992’de neler yapacağnı bir kez daha ispatlayacağız. Kimsenin bundan kuşkusu olmasın.”

Mesut Parlak: Süleyman Seba ile görülecek hesabım var

Beşiktaş’ın idealist grup toplantısında sözalan kongre üyesi Mesut Parlak siyah-beyazlı kulüpdeki iktidarsızlığın sona ermesi için üzerine düşen görevi yapmaya hazır olduğunu söyleyerek “Süleyman Seba ile görülecek hesabım var” dedi.

Parlak, geçtiğimiz sezonda bir karşılaşma içinde Süleyman Seba’nın şeref tribününde aniden rahatsızlanması üzerine kendisine yardıma koştuğunda, nabzını bile saydırmamasının insanlık dışı bir olay olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Mesleğimiz gereği bütün insanlara hizmet vermek temel anlayışımızdır. Ancak Beşiktaş’ı sevenleri kimsenin küstürmeye hakkı yoktur. Bunun için şahsım olarak Seba’yı devirmek için elimden geleni yapacağım. Bu da siyah-beyazlı kulübün geleceği için kaçınılmaz olmuştur.”

Beşiktaş eski yöneticilerinden Ergun Gökalp, yapılan toplantılardan bazı çevrelerin rahatsız olduğunu ve idealist grubu parçalamak için bir takım oyunlara girdiğini söyleyerek “Biz Scud değiliz. Patriot füzeleri bizi durduramaz” dedi.

Gökalp, susan, durgun, içten pazarlıklı ve kulübü kapalı kapılar ardından idare eden yöneticilerin hiçbir zaman başarıya ulaşamayacağını ifade ederek şöyle devam etti: “Yenilikçi fikirler ve açıklık politikasının artık anlaşılmasının zamanı gelmiş ve çoktan geçmiştir. İdealist grubumuzdan hangi amaçla olursa olsun kimse Seba yönetiminde görev almayacaktır. Yepyeni bir Beşiktaş’ı yaratmak için kolları sıvadık. 1992 yılında Seba hesap verecektir. Kendisi ne kadar üye aidatlarını yatırırsa yatırsın gerçeklere mağlup olacaktır.”

Mart 1991 – Güneş Gazetesi Arşivi