Menu

Cimbom dünyaya tepeden bakıyor

Uluslararası Futbol Tarih ve İstatistik Federasyonu (IFFHS)’nin sıralamasında geçen ay ikinci olan Galatasaray, bu ay Real Madrid, Boca Juniors ve Bayern Münih’i geride bırakarak zirveye oturdu.

UEFA ve Süper Kupa şampiyonu Galatasaray dünyanın da zirvesine çıktı. Uluslararası Futbol Tarih ve İstatistik Federasyonu (IFFHS) tarafından hazırlanan dünya kulüpleri listesinde sarı kırmızılı takım ikinci sıradan ilk sıraya yükseltildi. IFFHS tarafından dün yapılan açıklamada Galatasaray 311.5 puanla liderliğe çıkarken, bugüne kadar ilk sırada bulunan Real Madrid 301 puanla ikinci sıraya geriledi. Dünya kulüpleri listesinde 296 puanla Arjantin’den Boca Juniors üçüncü sırada yer aldı. Alman temsilcisi Bayern Münih ise 292 puanla dördüncü olabildi.

Asbaşkan ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, IFFHS’nin “dünyanın en iyi takımları” sıralamasında sarı kırmızılı takımın zirveye oturmasından dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi. Galatasaray’ın büyük bir takım olduğunu kaydeden Dürüst, “Artık gücümüzü kanıtlama ihtiyacımız yok. Biz buraya futbolcu, teknik heyet ve yönetim kurulu olarak büyük fedakarlıklarla geldik. Tüm bunların sonucunu almak güzel. Dünyanın en iyisi olmak bize doping etkisi yapacaktır. Bu sıfat bizi gelecekte yapacaklarımız için daha iyi motive edecektir” diye konuştu.

Dürüst, Trabzonspor karşısında elde edilen 4-1’lik galibiyet için ise şunları söyledi: “Oyuncularımız profesyonelliğin gereklerini yerine getirdi. Oyundan çıkan Jardel ve Hagi’nin yerine giren futbolcularımız da en iyi biçimde mücadele etti.”

Emre Belözoğlu’na edilen küfürler

Yıldız futbolcu Emre Belözoğlu’na edilen küfürlerin televizyondan dahi duyulduğunu kaydeden Dürüst, hakemlerin bu tür tezahüratlara kayıtsız kalmamalarını istedi ve ekledi: “Oyuncuların manevi şahsiyetlerini korumak da gerekli. Kendilerine yapılan küfürlü tezahüratlarda kayıtsız kalmayan hakemler, oyuncular ve ailelerine yapılan küfürlere de duyarlı olmalı. Bu sadece bizim oyuncularımıza değil, diğer tüm futbolculara yapılan küfürlerde de uygulanmalı. Kimsenin ailesine küfür edilmesi hoşgörülemez.”

Şubat 2001 – Radikal Gazetesi Arşivi

Kategori:   Eski Spor Haberleri

Yorumlar