Anelka Fenerbahçe Transferi
Anelka Fenerbahçe Transferi

Nicolas Anelka Fenerbahçe Transferi

Fenerbahçe, uzun bir süredir transfer listesinin ilk sırasında yer alan Nicolas Anelka’yı renklerine bağladı. Fransız golcü imza töreninde “dünyanın en büyük kulüplerinden birine geldiğimi biliyorum” diye konuştu.

Fenerbahçe İngiltere’nin Manchester City takımından transfer ettiği Nicolas Anelka ile sözleşme imzaladı. fransa’da önceki gün Hakan Bilal Kutlualp’in anlaştığı Fransız futbolcu, dün de kulüp binasında düzenlenen törenle meday önünde bir kez daha 3.5 yıl artı 1 yıl opsiyonlu sözleşmeye imza attı.

“Taraftarları Mutlu Edeceğim”

Düzenlenen törende yönetici Hakan Bilal Kutlualp’in yanı sıra Mahmut Uslu, Murat Özaydınlı ve Serhat Çeken de hazır bulundu. Anelka imza töreninde 39 sırt numaralı formasıyla yer alırken, dünyanın en büyük kulüplerinden birine geldiğine inandığını belirterek “Fenerbahçe’ye transfer olmaktan mutluluk duyuyorum. Avrupa’da başarılı sonuçlara imza atacağımıza inanıyorum. Sahada takım arkadaşlarıma elimden gelen, her türlü yardımı yapacağım. Bütün eforumu sarf edeceğim. Taraftarlarımızı mutlu etmeye çalışacağım. Çünkü biliyorum ki onlar mutlu olursa ben de mutlu olacağım. Ben mutlu olursam da onlar mutlu olacak” diye konuştu.

Fenerbahçe’yi Biliyor

Daha önceden Fenerbahçe’yi bildiğini de belirten Nicolas Anelka, transfer teklifinin kendisini çok mutlu ettiğini kaydetti. Türkiye hakkında çok fazla bilgisi olmadığını ve Şampiyonlar Ligi maçı için daha önce iki kez İstanbul’a geldiğini anlatan Fransız yıldız, “Güzel bir ülkeniz olduğunu biliyorum” dedi.

Tören sonrası Fenerbahçe TV’de canlı yayın konuğu olan Fransız futbolcu, İstanbul’a geldiği andan itibaren gördüğü yakın ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Şimdiden gördüm ki çok iyi ve çok büyük bir kulüpte top oynayacağım” diye konuştu.

UEFA’yı Kazanabiliriz

Manchester City’den, hedefsiz bir takım olması nedeniyle ayrıldığını anlatan Anelka Fenerbahçe’nin ligde lider durumda bulunduğunu, UEFA kupasında da mücadele ettiğini vurgulayarak “UEFA Kupasını kazanmak, ligde şampiyon olmak güzel hedefler ve bunları başarma şansımız var” dedi.

Rüştü Barcelona’dayken karşılıklı oynadıklarını anlatan Anelka, yeni takımından Pierre van Hooijdonk ve Tuncay Şanlı’yı tanıdığını kaydetti.

Murat Özaydınlı: Dünya Kulübüyüz

26 yaşındaki Fransız futbolcu, Real Madrid ile Avrupa Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak ve Arsenal ile İngiltere Liginde şampiyonluk yaşamasının futbol kariyerindeki en mutlu günleri olduğunu anlatırken, Madrid’den kendi dışında gelişen olaylar nedeniyle ayrılmak zorunda kalmasının ise kendisini en çok üzen olay olduğunu ifade etti.

Yönetici Murat Özaydınlı, yıldız oyuncu transferlerinin süreceğini ifade ederek “Avrupa ve dünyada Fenerbahçe’nin adı daha fazla duyulacaktır. Dünyanın tanınmış oyuncuları artık Fenerbahçe’de oynamak istiyor. Ne mutlu bize ki dünyada artık Fenerbahçe, bir Real Madrid, Barcelona ve Milan gibi tercih edilen kulüpler arasındadır” dedi.

Transferi internet sitesinden veren UEFA, Fenerbahçe’nin Anelka’yı renklerine bağlayarak UEFA kupasında hedef büyüttüğünü yazdı.

Anelka’nın transferinin gerçekleşebilmesi için Fabiano Lima’nın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. Karar sonrası Fabiano “Fenerbahçe’den huzurlu ayrılıyorum. Futbolda böyle şeyler olur” dedi.

Şubat 2005 – Radikal Gazetesi Arşivi