Ertuğrul Sağlam Beşiktaş'a transferi
Ertuğrul Sağlam Beşiktaş'a transferi

Ertuğrul Sağlam’ın Beşiktaş’a transferi

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın da peşinde koştuğu milli futbolcu Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş’a 75 milyar liraya mal oldu.

Yılan hikayesine dönen Samsunsporlu Ertuğrul’un transferi Beşiktaş kulübünün Akaretler’deki binasında noktalandı. Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık ile Süleyman Seba başkanlığındaki Beşiktaş transfer komitesi arasında saat 10.00’da başlayan ve 9 saat süren görüşme sonunda taraflar el sıkışarak anlaştı.

Sabah saat 10.00’da Beşiktaş yöneticisi Bahattin Demir ile birlikte kulübe gelen Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, 60 milyar bonservis ücretinde ısrar etti. Beşiktaş ise 45 milyar lira vermeyi önerdi. Uzun görüşmeler sonrasında indirim yapmak zorunda kalan Uyanık 57.5 milyarı kabul etti.

Daha sonra yönetici Bahattin Demir ile çıktığı öğle yemeğinde ikna olmayan Samsunspor Başkanı Uyanık, görüşmenin ikinci raundunda da istediğinde diretti ve “Açık açık söylüyorum. Galatasaray sizin söylediğiniz rakamdan daha fazlasını peşin vermeye razı. Bu nedenle siz de en az buna yakın bir rakama çıkmalısınız” dedi.

Ertuğrul Sağlam: Beşiktaş'a imzaya hazırım

Ertuğrul Sağlam: Beşiktaş’a imzaya hazırım

Bu konuşmadan sonra telefona sarılan ve üç özel görüşme yapan Süleyman Seba, bonservis ücreti olarak 3 milyon mark (yaklaşık 60 milyar lira) vermeyi kabul etti. Ertuğrul’a verilmesi düşünülen 15 milyar lira ile birlikte yılın transferi Beşiktaş’a yaklaşık 75 milyar liraya patladı.

Görüşme sonrasında açıklama yapan Süleyman Seba “Sayın başkan ile el sıkıştık. Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş’a hayırlı uğurlu olsun. Bu futbolcuyu yarın İstanbul’a getirip konuşacağız. Ve kendisini Beşiktaşlı yapacak sözleşmeyi karşılıklı olarak imzalayacağız” şeklinde konuştu. Kapıda biriken taraftarlar, transferi öğrendikten sonra “en büyük Beşiktaş” diye tezahürat yaptılar.

Haziran 1994 / Eski Spor Haberleri ve Eski Gazeteler için sitemizi takibe devam edin.