Aziz Yıldırım - Eski Fotoğraflar
Aziz Yıldırım - Eski Fotoğraflar

Fenerbahçe’de kongre başlıyor

İstek Vakfı Salonu’nda iki gün sürecek Genel Kurul’da bugün Yönetim Kurulu ibra edilecek, başkanlık seçimi ise yarın yapılacak .

Fenerbahçe’de iki gün sürecek olağan kongre heyecanı bugün başlıyor. Acıbadem istek Vakfı Salonu’nda saat 10.30’da başlayacak bugünkü genel kurulda, mali konular ele alınacak ve yönetim ibra edilecek. Sarı – Lacivertli kulüpte üç başkan adayının yarışacağı seçim kongresi ise aynı salonda yarın gerçekleştirilecek. Başkan adayları dünü de çeşitli çalışmalar ve kulis yaparak geçirdiler. Ömer Çavuşoğlu’nun hiçbir şansının bulunmadığı yarınki  kongrede, başkanlık yarışı Vefa Küçük ile Aziz Yıldırım arasında geçecek. Taraftarların tercih ettiği aday olan Vefa Küçük’e, şu an spor yazarlığı yapan eski futbolcular sıcak bakmıyor. Emin Cankurtaran dışındaki eski başkanlar tavırlarını ortaya koymaktan kaçınırken, Cankurtaran’ın Yıldırım’ı desteklediği öğrenildi.

Bu arada, son Trabzonspor maçında takımın sahadan çekilmesi de Fenerbahçe kongresini etkileyeceğe benziyor. Camiada, bu olayın Küçük’e puan kaybettirdiği görüşü hakim. Başkan adaylarından Vefa Küçük’ü, Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı ile, Kadıköy Grubu’ndan kopan ve sayıları yaklaşık 100 civarında olan Sema Küçüksöz ve arkadaşları destekliyor. Kadıköy Grubu ile, Birleşik Grup Derneği’nin desteği ise Aziz Yıldırım’dan yana. 4 bin civarında üyenin oy kullanması beklenen Fenerbahçe kongresinde, Vefa Küçük ile Aziz Yıldırım arasındaki başkanlık yarışında sonucu tarafsız üyelerin vereceği oylar belirleyecek.

Şubat 1998 – Radikal gazetesi arşivi

Eski Fotoğraflar için Eski Gaste’yi takibe devam edin.