“Güngör Bayrak’tan bana ne yahu!”

Geçen yıl İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura’nın “Fuarda sahneye çıkamaz” yasağı koyduğu sanatçıların başında yer alan ve uzun süre kamuoyunda tartışmalara yolaçan Güngör Bayrak birkaç gün sonra fuarda sahneye çıkacak.

Güngör Bayrak’ın fuarda çalışmaya başlamasının kendisini ilgilendirmediğini ve geçen yıl da bu konuda içtenlikle konuştuğunu belirten Burhan Özfatura, “Güngör Bayrak’tan bana ne? Olay Bayrak olayı değildir. Güngör Bayrak sahneye çıkmak istiyorsa çıkar. Ama ters bir hareketinin hesabını da, bana değil ahlak polisine verir” dedi.

Güngör Bayrak’ın kendisinin ismi altında üne kavuştuğunu, şöhret yolunu burada aradığını öne süren Özfatura daha sonra Güngör Bayrak’ın fuara gelmesi hakkında daha fazla konuşmak istemediğini belirterek, “Bu gibi insanlarla sanatın adını karalayanlarla muhatap olmak istemiyorum. Benim Bayrak’ın buraya gelmesini onayladığım, izin verdiğim yolundaki sözler de asılsızdır. Geçen yıl da kimse için yasak koymadım. Sadece fuarda bazı gayrıahlaki olayların cereyan etmesine izin vermeyeceğimi belirtmiştim” dedi.

Eylül 1985