Hülya Avşar: Ruhum Edepsiz

Hülya Avşar: “Beraber olduğum erkeği aldatmam. Ama bilsin ki gereğinde yaparım. Çünkü ben ruhumu biliyorum, edepli bir ruhum yok doğrusu.

“Birlikte olduğum erkekler bana fazla güvenmesinler. Erkeğin daya katmasına karşıyım ama bir tokadı affedebilirim.”

Hülya Avşar “edepli bir ruhum yok” diyor. Avşar, Kim dergisinin ekim sayısında yayınlanan söyleşisinde, beraber olduğu erkeklerin kendisine güvenmesini istemediğini belirterek şunları söylüyor:

“Onu aldatmam ama bilsin ki gereğinde yaparım. Belki çok dişi bir görüntüm olmayabilir ama benim ruhumun ne olduğunu hiç kimse bilemez, o da bende kalsın. Dolayısıyla dikkatli olsun, çünkü ben ruhumu biliyorum, edepli bir ruhum yok doğrusu.”

Birlikte olduğu erkeklerin zaten ona fazla güvenmesini istemeyen Hülya Avşar, bu konuda da başarılı. Çünkü şimdiye kadar kimse ona güvenmemiş! Bunun nedenini de şöyle açıklıyor;

Ben çok hareketli, çok pratik zekalı, çok tezcanlıyım, beni taşımak çok zor. Bir süre sonra başka bir dala konacağımı düşünürler. Halbuki ben tek eşliliği, düzen kurmayı seviyorum.”

Son sevgilisi Kaya Çilingiroğlu’ndan henüz bilinmeyen bir nedenle ayrılan Hülya avşar, bitiş nedenini kendisi de açıklamamakta ısrar ediyor ama, bu berabirliği henüz kesinlikle bitmiş olarak da görmediğini söylüyor.

Kim dergisine erkeklerle ilgili görüşlerini de belirten Avşar, erkeğin otoriter olmasını istiyor. Erkeğin dayak atmasına karşı elbette. Ama tek bir tokadı affedebileceğini söylüyor. “Mesela bir tokat atması, o olabilir, o çok doğal bir şey, eğer tokat atacak kadar kızdırıldıysa. Bir tokat, o da kendini tutamayarak attığı bir tokat, her zaman af sınırıma girebilir” diyor.

Ekim 1992 – Milliyet Gazetesi Arşivi