İbrahim Tatlıses - Eski Haberler
İbrahim Tatlıses - Eski Haberler

İbrahim Tatlıses’in gücü

Önceki gece 7-Eleven’in müdiresi Figen Temiz’in başına silah dayadığı ve “Erkek olsaydın beynini dağıtırdım” diye tehdit savurduğu iddiasıyla gözaltına alınan İbrahim Tatlıses, sıradan bir vatandaşı aylarca hapiste yatıracak bu olaydan da sıyırdı.

Gece polis çağırıp şikayetçi olan Figen Temiz ertesi gün “Silah değil anahtarlıktı” diye ifade verince türkücü İbrahim Tatlıses tutuklanmaktan kurtuldu.

Önceki gece Gayrettepe’deki 7-Eleven’in müdiresi Figen Temiz’in başına silah dayayarak “Erkek olsaydın beynini dağıtırdım” diye tehdit savurduğu iddiasıyla gözaltına alınan İbrahim Tatlıses gücünü bir kez daha gösterip işi tatlıya bağladı.

Gece boyunca Dikilitaş karakolunda nezarette kalan Tatlıses sıradan bir vatandaşı aylarca hapiste yatıracak bu olaydan da “kibarlığı ve gücü” sayesinde sıyrıldı.

Gece polis çağırıp “Tatlıses beni silahla tehdit etti. Başıma tabanca dayadı” diye şikayetçi olan Figen Temiz ertesi gün “Çok afedersiniz yanılmışım. İbrahim beyin bana dayadığı silah değil anahtarlıkmış. Ben zaten silahtan pek anlamam” şeklinde ifade verdi.

Hatırlanacağı gibi silah çektiği iddia edilen olaydan sonra marketten çıkan ve 6-7 dakika sonra polisler içerideyken elinde kaset geri dönüp kalbini kırdığı müdireye “Bu kaset altyazılı, bana Türkçesini verin” diyen Tatlıses’in üzerinden silah çıkmamıştı.

Bu arada İbrahim Tatlıses’in altı yedi dakika içinde nereden video bulduğu, kaseti nasıl seyredip de altyazılı olduğunu saptadığı anlaşılamadı.

Bu arada genç kızın kafasına dayanan anahtarlığın nasıl olup da silaha benzetildiği çözülemedi.

Adının açıklanmasını istemeyen olayın görgü tanıklarından biri “Kabzası, namlusu ve tetiği olan o dev anahtarlık İbrahim beyin ceplerini sarkıtıyor olmalı ki dükkana döndüğünde yanına almadı” dedi.

7-Eleven’in müdiresi o gece “Davamdan vazgeçmem” diyordu. Nitekim o gece birçok fotoğrafı çekilen genç kızın korkudan sarardığını ve sık sık fenalaştığını herkes gördü.

İbrahim Tatlıses ise serbest bırakıldıktan sonra “Dava söz konusu değil. O kızla bir lahmacun yer barışırız” demiş ancak Figen Temiz’in kararlı tutumunu gören muhabirler buna ihtimal vermemişti.

Sonunda “Gücünü hayranlarından ve sanatından alan” türkücünün dediği oldu. Dava konusu şikayet ortadan kalktı. Şimdi iş lahmacunun nerede ve nasıl yeneceğine kaldı.

7-Eleven’in personeli aralarında “İnşallah bizim müdire hanım yiyeceği lahmacunu beğenir” diye şakalaşıyor.

Aralık 1989 – Eski Magazin Haberleri için sitemizi takibe devam edin.