Kadir İnanır’ın hedefi TRT Genel Müdürlüğü

Kadir İnanır TRT Genel Müdürlüğü için kolları sıvamışa benziyor. Ünlü modacı nişanlısı Canan Yaka ile yılbaşını geçirmek için gittiği Uludağ’daki tatilini uzatan yakışıklı aktör, gazetecilerin 1990’da neler yapmayı düşünüyorsunuz şeklindeki sorularına ilginç bir yanıt verdi.

Kadir İnanır “Yeni yılda ciddi, ciddi siyaset yapmayı düşünüyorum. Ben bir sosyal demokratım. Siyasette de tabii ki bu saflarda yer alacağım. Ancak bürokrasi dalında da faaliyet gösterebilirim. Örneğin TRT kurumunu ele alalım. Bu kurumun Genel Müdürü olabilmek için gereken tüm vasıflara sahibim. Ama, bu olayın ille de 1990 yılı içinde gerçekleşmesi gerekmez. Yarın siyasal koşulların değişmeyeceği ve benim TRT Genel Müdürü olmayacağım ne malum” dedi.

Film üstüne film

1989 yılında peş peşe çevirdiği filmler ile kendi dalında ayrıca bir rekor kıran Kadir İnanır önümüzdeki günlerde yeni bir filme başlamaya hazırlanıyor. Yönetmenliğini Ümit Efekan’ın yapacağı ve Burak Film adına çekilecek Bekir Yıldız’ın “Darbe” adlı romanından esinlenen filmde oynayacak olan sanatçı “Yeni yılda sinema konusunda da büyük işler yapacağım” diyor.
Uludağ’da bol bol kayak ve nişanlısı ile karlar üzerinde uzun yürüyüşler yapan Kadir İnanır, bakalım siyaset ya da bürokrasiye atıldığı zaman sinemadaki başarısını yineleyebilecek mi?

Ocak 1990