Haluk Bilginer “Suikastler Zinciri”nde

Ankara Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu Haluk Bilginer, Cuma gecesi başlayan TV dizisi Suikastler Zinciri’nin yarın gece ekrana gelecek ikinci bölümünde küçük bir rol alıyor.

İngiltere’de iki yıldır devam eden ve her hafta Salı, Perşembe günleri 20 milyon kişiyi ekrana mıhlayan “Eastenders” dizisinde “Dallas”ın J.R.’ına benzeyen bir karakteri canlandıran Haluk Bilginer TV’nin birinci programında Cuma gecesi başlayan ve yarın gece ikinci bölümü yayınlanacak olan “Suikastler Zinciri’nde ekrana gelecek.

“Suikastler Zinciri’nde Sason adıyla karşımıza gelecek olan Haluk Bilginer, Ankara Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu ve uzun süredir Londra’da yaşıyor. “Suikastler Zinciri” dizisinde kısa bir rolü olduğunu vurgulayan Haluk Bilginer “Eastenders”in kadrosuna yaklaşık bir yıl önce katıldığını belirtti.
Fotoğraf altı: Yarın gece ikinci bölümü yayınlanacak “Suikastler Zinciri” adlı dizinin jeneriği ve Haluk Bilginer’in adı ve Bilginer. İngiltere’de büyük ilgi gören “Eastenders” adlı dizideki rol arkadaşlarından biri olan Necdet Salih ile. Haluk Bilginer dizide bir yıldır oynadığını, artık ayrılma zamanı geldiğini söylüyor.

Mart 1987