Menu

Recep Tayyip Erdoğan: Genelevleri Kapatacağım

Refah Partisi İstanbul Belediye Başkan Adayı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: Genelevleri kapatacağım.

Kadınların genelevde çalıştırılmasını “insanlık suçu” olarak nitelendiren Tayyip Erdoğan, “Kadınlarımızı bu utanç verici durumdan kurtaracağız” dedi.

Genelevler için “Köle ticareti yapılan yerler” diyen Erdoğan, göreve gelmesi halinde genelevleri kaldıracağını söyledi.

Haberin arka sayfadaki devamı;

“İstanbul Emin Ellere” sloganı ile seçim kampanyasını yürüten Refah Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Recep Tayyip Erdoğan, seçilmesi halinde İstanbul’daki tüm genelevleri kapatacağını söyledi. Erdoğan, “Kadınlarımızı bu utanç verici durumdan kurtaracak ve köle ticareti yapılan genelevleri tümüyle ortadan kaldıracağız” dedi.

Erdoğan yaptığı açıklamada, kamoyu yoklamaları sonucu özellikle genelevlerde RP’nin büyük oranda desteklendiğinin ortaya çıktığını öne sürdü. Recep Tayyip Erdoğan, şu görüşleri savundu:

“Olması gereken oluyor. Çünkü o zulmü yaşayan hanımlar da bu karanlıktan, o bataklıktan kurtulmanın RP ile mümkün olabileceğini biliyorlar.

Ben insanlık suçuna iştirak edemem. Bu milletin hiçbir kadını, kadınlık onurunun yüzkarası olan böyle bir mesleğe alkış tutamaz ve bunu da meslek olarak kabul edemez.”

Erdoğan, Türkiye’de kadının onurunu kurtaracak ve kadına “Müstesna kişiliğini” kazandıracak tek zihniyetin RP olduğunu da söyledi.

Şubat 1994 – Meydan Gazetesi Arşivi

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar