Recep Tayyip Erdoğan: İstanbul’un suyunu parasız vereceğiz

İstanbul Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “İktidara geldiğimizde İstanbul’un suyunu parasız vereceğiz” dedi.

Konya’da düzenlenen panelde konuşan RP’Li başkan Recep Tayyip Erdoğan “İstanbul’un su sorunu vardı, ama susuz kalmadı. Bugün suyumuz var. Suyu bulduk, (zehirli) dediler. Amaç, arıtma cihazı satmaktı. İktidara geldiğimizde, asıl hedefimiz parasız su vermektir” dedi.

Aynı panelde konuşan Konya Belediye Başkanı Halil Ürün, İstanbul’a el koymaya hazırlanan Başbakan Tansu Çiller’in, Konya’ya da el koyması halinde nasıl bir tutum izleyecekleri sorusuna “Tansu hanımın, Konya’ya el koymaya ömrü yetmez. Ama, biz iktidara el koymaya hazırlanıyoruz” cevabını verdi.
Fotoğraf altı: “İstanbullular içtiği suya para ödemeyecek” Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin bu hükümetle en kötü dönemini yaşadığını belirterek, “Biz gelirsek, İstanbullular, içeceği suya para ödemeyecek” dedi.

6’ıncı sayfadan devam;

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidara geldiklerinde İstanbul’a ücretsiz su vereceklerini söyledi. Erdoğan, “Şehircilik, Belediyecilik ve Konya” konulu panelde yaptığı konuşmada, söz platformunda demokratik bir ülke olan Türkiye’nin hükümet sayesinde en trajik dönemini yaşadığını iddia etti. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“RP’li belediye başkanları başarılı oldukça, ömürleri de uzayacaktır. RP’lilerin ömrü ne kadar uzarsa, ters orantılı olarak hükümetin ömrü de o kadar az olacaktır. Gidiş oraya doğrudur. Biz insana insanca yaşama hakkı vermek için göreve geldik. İstanbul’un su sorunu vardı; sıkıntı çektik, ancak susuz kalmadık. 200 milyon metreküp su devraldık, bugün 473 milyon metreküp suyumuz var. Suyu bulduk, zehirli dediler. Çünkü amaç daha önce planlanan arıtma cihazlarını satmaktı. Merkezi hükümeti yakaladığımızda asıl hedefimiz İstanbul’a parasız su vermektir.”

Ağustos 1995