Sakıp Sabancı Baykal ve Erbakan’ı Ziyaret Etti

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, kardeşi Özdemir Sabancı’nın öldürülmesi dolayısıyla kendisini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Refah Partisi lideri Necmettin Erbakan’a iadei ziyarette bulundu.

Baykal, Sabancı’yı uğurlarken yaptığı kısa açıklamada, daha önce ünlü iş adamına başsağlığı ziyaretinde bulunduğunu hatırlatarak “Sayın Sabancı, her zamanki nezaketiyle bizi ziyaret etti. Bu vesile ile biz de çalışmalar hakkında bilgi edindik. Çok güzel bir görüşme oldu” dedi.

Daha sonra Sakıp Sabancı, RP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ı ziyaret etti. Erbakan, mücadelelerinin rantiyeciler ile üretimciler arasında olduğunu bildirdi. Erbakan, Sabancı’nın Türkiye’nin en büyük sermayesine sahip olduğunu ifade ederek, Özdemir Sabancı’nın vefatı dolayısıyla başsağlığı dilemenin kendisi için bir vecibe olduğunu söyledi.

TOBB’da Sabancı ile Türk sanayinin gelişmesi için birlikte çalıştığı günleri anımsatan Erbakan, Sabancıların “Ulvi gayeler için çalışan, örnek eserler meydana getiren müstesna bir aile” olduğunu söyledi.

Nisan 1996 – Meydan Gazetesi Arşivi