Süleyman Mercümek
Süleyman Mercümek

Süleyman Mercümek Kayıp!

Adli tarihimizin en ağır para cezasına çarptırılan Süleyman Mercümek ortadan kayboldu.

Fatih 1’inci Asliye Ceza Mahkemesinde önceki gün yapılan duruşmaya gelmeyen Süleyman Mercümek, Fatih Nalbant Demir Sokak’taki iş yerine de uğramıyor. Mercümek ve avukatı Fuat Sağıroğlu 4 yıl 1 ay hapis ve 20 trilyon liralık para cezasını bozmak için temyize gitmeye hazırlanıyor.

Beşir Darçın ve Ali Rıza Sarı için suç duyurusu

Süleyman Mercümek ile eylem birliği içinde oldukları anlaşılan Beşir Darçın ve Ali Rıza Sarı’nın yargı önüne çıkarılması için işlemler de başladı. gerekçeli kararın yazılmasından sonra mahkeme Fatih Cumhuriyet Başsavcılığına Darçın ve Sarı için suç duyurusunda bulunacak.

Necmettin Erbakan’dan ses çıkmadı

Gazetecilerin sorusu üzerine önceki gün “Bu konuyu cıncıklamayın” diyen Refah Partisi lideri Necmettin Erbakan, mecliste dün toplanan Refah grubunda çeşitli konulara değindi ama Mercümek’in adını bile anmadı.

Fuat Sağıroğlu’na soruşturma

Refah’ın kasası Süleyman Mercümek’in mahkum olduğu kararı sert bir dille eleştiren avukat Fuat Sağıroğlu hakkında soruşturma açıldı. Sağıroğlu mahkemeyi siyasi karar vermekle suçlamış ve “Bu karar engizisyon kararıdır. adli tarihe yüz karası olarak geçecektir” demişti.

Soruşturmanın başlatılması için emir veren Fatih Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Erdemir, Süleyman Mercümek’in avukatı Sağıroğlu’nun açıklamalarını “Mahkemeyi zan altında bırakacak ve hakaret içerici” tarzda bulduğunu belirtti. Avukat önümüzdeki günlerde savcılığa çağırılarak ifadesi alınacak.

Ocak 1996