Kasım Gülek’in Cenaze Namazını Fethullah Gülen Kıldırdı

Türk siyasi yaşamının renkli simalarından CHP eski Genel Sekreteri Kasım Gülek için Meclis’te dev bir tören düzenlendi. Cenaze namazını Kasım Gülek’in vasiyeti üzerine Fethullah Gülen kıldırdı.

Tedavi edilmekte olduğu ABD’de 91 yaşında hayata veda eden Türk politikasının efsanevi ismi Kasım Gülek için dün yıllarca görev yaptığı mecliste görkemli bir tören düzenlendi.

Amerika’da hayatını kaybeden CHP eski Genel Sekreterlerinden Kasım Gülek’in vasiyetini Fethullah Gülen yerine getirdi. Kasım Gülek cenaze namazını Fethullah Gülen kıldırdı.

Soğuk havaya karşın dostları Gülek’i son yolculuğunda yalnız bırakmadılar. törene gelenler arasında Gülek ile yıllarca siyaset arenasında mücadele etmik Osman Bölükbaşı, Alparslan Türkeş gibi isimler de dikkati çekti.

Törene bastonuna dayanarak gelen kurt politikacı Osman Bölükbaşı “O çok iyi bir politikacıydı. benim de yakın dostumdu. Günlerdir anıların ablukası altındayım” dedi.

Mecliste yapılan törenden sonra Kasım Gülek’in cenazesi namaz için Kocatepe camiine getirildi.

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, RP Genel Başkanı Necmettin Erbakan ve Fethullah Gülen erken gelerek öğle namazını da kıldılar.

Ocak 1996