Avcılar Deniz Otobüsü
Avcılar Deniz Otobüsü

Avcılar’a deniz otobüsü

Altı ayda tamamlanan iskele çevre düzenlemesiyle birlikte 375 milyar liraya mal oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan iskeleden, Bostancı, Bakırköy ve Karaköy’e hafta içi her gün karşılıklı seferler düzenlenecek.

AVCILAR’da deniz otobüsü iskelesi dün törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki farklı siyaset anlayışının el ele vermesi sonucunda, ortaya büyük bir eserin çıktığını belirterek, “İşte Türkiye bu. Bir yanda ANAP’lı diğer yanda Refahlı yerel yönetim, ama ikisinin de amacı halka hizmet. Bu düşünce olunca hizmet üretiliyor” dedi. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Deniz Otobüsleri işletmesi tarafından yapımı altı ayda tamamlanan iskelenin çevre düzenlemesiyle birlikte 375 milyar liraya mal olduğu bildirildi Erdoğan, 16 iskele ve 16 gemiyle deniz taşımacılığı yaptıklarını belirterek, önümüzdeki günlerde Beykoz ve Sarıyer’e de deniz otobüsü seferlerinin başlayacağını söyledi Erdoğan, konuşmasında yine medyayı eleştirdi.

Açılış törenine RP’li milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Hüseyin Kansu, Vali Yardımcısı Yusuf Odabaşı, Avcılar Belediye Başkanı Tahsin Salihoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Nurettin Şen ve vatandaşlar katıldı. İskeleden hafta içi hergün Bostancı-Bakırköy ve Karaköy’e seferler yapılacağı bildirildi. Tam bilet ücretinin 300, Akbil ücretinin 250, indirimli biletin ise 150 bin liradan satıldığı Deniz Otobüslerinin tarifesi ise şöyle açıklandı: “Avcılar’dan Bostancı’ya hafta içi hergün 06.20- 07.30-08.20 ve 08.10 Avcılar’dan Karaköy’e hafta içi hergün 07.30 Avcılar’dan Bakırköy’e hafta içi hergün 07.30- 08.50-09.40-19.45”

Haziran 1997 – Eski Siyasi Haberler için Eski Gaste’yi takibe devam edin.