“Bizimkiler” mahkemelik!

Dizide Şevket’i oynayan Cihat Tamer, Bizimkiler’in yapımcısı Güner Namlı ve senarist Umur Bugay hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Bizimkiler dizisindeki kopmalar, yeni bir boyut kazandı. Cihat Tamer’in gazetelere verdiği söylenen beyanat üzerine gelişen ve Bizimkiler’in yapımcısı Güner Namlı ile senarist Umur Bugay’ın basın toplantısıyla son noktaya varan olaylar dinmek bilmedi. Güner Namlı, dizinin Şevketsiz de sürebileceğini belirterek “Cihat bey, Erdal Özyağcılar’ın aldığı parayı vermezsek, diziyi yarıda bırakacağını söyledi ve bize şantaj yapmak istedi. Biz de ona istediği parayı verdik, ama dizideki rolünü azalttık. Bu da kendisini çılgına çevirdi” dedi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Cihat Tamer ise şöyle konuştu:

“Basında çıkan her haberden beni sorumlu tutuyorlar. Bu yüzden ne megalomanyaklığımı bıraktılar, ne de namussuzluğumu. Bunun üzerine senarist Umur Bugay’ın beni aramasını, aksi halde diziyi bırakacağımı söyledim. Bırakın aramayı, bir basın toplantısı yaparak beni yerden yere vurdular. Bu hakaretlerin altında kalamam. Hem yapımcıya, hem de senariste tazminat davası açacağım.”

Bu eski gazete haberi Aralık 1990’da yayınlanmıştır. Eski gazeteler için sitemizi takibe devam edin.