Menu

Bülent Ersoy 60 adet Optalidon içip intihara teşebbüs etti

Koma halinde hastaneye kaldırılan ve midesi yıkanan Bülent Ersoy sabaha karşı ölüm tehlikesini atlattı.

Türk Müziği’nin ünlü sesi Bülent Ersoy, “Madem ki ben pisliğim, ölmeliyim” diyerek 60 adet ağrı kesici hap alarak intihara teşebbüs etti.

Hayat Hastanesi’ne koma halinde getirilen ve midesi yıkanan sanatçı, hayati tehlikeyi sabaha karşı atlattı.

Londra’da geçtiğimiz 14 Nisan’da ameliyat ile cinsiyet değiştiren ve Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nin erkek mi kadın mı olduğuna karar veremediği Bülent Ersoy, dün sinir krizi geçirerek hayatına son vermek istedi. Evde yardımcısı bir hanım ve arkadaşı şarkı sözü yazarı Mehmet Yüzüak’tan habersiz 2 tüp Optalidon içen Bülent Ersoy, olaydan bir süre sonra yüzü sararmaya başladı. Şarkı sözü yazarı arkadaşı Yüzüak’a “Ojelerimi çıkarmama yardım et. Abdest alıp namaz kılacağım. Bana hakkını helal et. Madem ki ben pisliğim, ölmeliyim” diyen Bülent Ersoy daha sonra banyoya gitti. Banyodan bir süre sonra bir hırıltı geldiğini duyan Mehmet Yüzüak, içeriye girdiğinde, Bülent Ersoy’u yerde, külçe gibi yığılmış halde buldu. Durumu ses sanatçısının annesi Necla Poyraz’a haber veren Yüzüak, Bülent Ersoy’u arabaya koyarak süratle Hayat Hastanesi’ne götürdü.

Bülent Ersoy'un annesi

Bülent Ersoy’un annesi

Öncelikle midesi yıkanan ve gerekli ilk tıbbi müdahalede bulunulan Bülent Ersoy, zaman zaman gözlerini açıyor fakat çevresini tanımıyordu.

Olay üzerine hastaneye koşan Bülent Ersoy’un annesi, yakın iş ilişkisi olan gazinocu Osman Kavran’ın oğlu Mahmut Kavran, organizatör Ayman Artur ve yakınları sanatçının sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri izliyorlar.

Ocak 1982 – Eski Magazin Haberleri ve Eski Gazete Arşivleri için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar