Mustafa Kocabey
Mustafa Kocabey

Mustafa Kocabey: Ben stepne değilim

Galatasaray’ın genç golcüsü Mustafa Kocabey, Kubilay Türkyılmaz gidince kendisine şans tanınacak olmasını buruk karşılıyor.

Sezona bomba gibi başladı. Golcülüğünü Cumhurbaşkanlığı Kupasında bir kez daha gösterdi. Mükemmel bir gol atı, mükemmel bir gol pası verdi. Ancak Kubilay Türkyılmaz’ın transferinden sonra Beşiktaş maçında Hakan Şükür, Kubilay Türkyılmaz, Mustafa Kocabey üçlüsü bir arada başarılı olamayınca, olan Mustafa’ya oldu. Taraftarından yöneticisine kadar herkesin ortak düşüncesi Mustafa’ya haksızlık edildi.

Kubilay Türkyılmaz dönünce yine yedek!

Kubilay’ın İsviçre’ye “zorunlu” gidişinden sonra, Hollmann’ın aklına şimdi yeniden Mustafa geldi. Hafta boyu idmanlarda hırsıyla dikkati çeken fakat üzgün hali gözlerden kaçmayan Mustafa, “Kubilay dönünce ben de yeniden kulübeye dönerim” diyerek burukluğunu dile getiriyor.

Mustafa en iyi olduğu dönemlerde yedek kulübesine oturtulduğunu hatırlatıyor ve “Galatasaray’da şimdiye kadar üst üste 3 maç oynama fırsatı verilmedi. Oynarsam ne yapacağımı herkes zaten biliyor. Bu stepnelikten kurtulursam yağmur gibi goller atacağım” şeklinde konuşuyor.

Eylül 1993 – Meydan Gazetesi Arşivi