“CHP’lilere meydan dayağı atmaya geldim”

AP Aydın Milletvekili Ali Acar “CHP’lilere meydan dayağı atmaya geldim” diye bağırdı.

14 Ekim ara seçimlerinde Aydın’dan AP milletvekili seçilerek parlamentoya giren Ali Acar, önceki gec AP’li İhsan Ataöv ile Bağımsız Hasan Korkut arasındaki kavga başlayınca CHP’lilere hücum etti ve yumruklarını konuşturdu.

Ankara (Özel)

Önceki gece mecliste hükümet programı görüşülürken AP Antalya Milletvekili İhsan Ataöv ile Bağımsız Milletvekili Hasan Korkut arasında bir kavga patlak verdi. İki parlamenter gündüz sert bir tartışmaya girişmişler ve birbirlerinin üzerine yürümüşler ancak kavga büyümeden yatıştırılmıştı. Gece saat 10.30’da görüşmeler sürerken Hasan Korkut, Ataöv’ün yanına geldi ve kısa bir konuşmadan sonra tekrar kavga başladı. Ancak bu defa diğer parlamenterlerin de katılmasıyla kavga hızla büyüdü. Kavganın büyümesinde AP Aydın Milletvekili Ali Acar önemli rol oynadı.

“Verilmiş sözüm var”

14 ekim ara seçimlerinde Aydın’dan millet vekili seçilerek parlamentoya giren Ali Acar Ataöv-Korkut tartışması başlar başlamaz CHP’lilerin üzerine yürüdü ve yumruklarını konuşturmaya başladı. Ali Acar’ın bu arada “Verilmiş sözüm var. CHP’lilere meydan dayağı atacağım” diye bağırdığı duyuldu. Ali Acar, arkadaşları ve meclis idare amirleri tarafından zorlukla dışarı çıkarıldı. Ali Acar’ın milletvekili seçilmeden önce seçim bölgesinde sık sık “meclise girince CHP’lilere meydan dayağı çekeceğim” dediği öğrenildi.

“Hesabını Demirel’den soracağım”

Bu arada kavga ettiği Bağımsız Hasan Korkut’u mecliste Devlet Bakanı Metin Musaoğlu ile kolkola gören AP’li İhsan Ataöv, “Bunun hesabını Demirel’den soracağım. Demirel, Musaoğlu’ndan hesap sormazsa milletvekilliğinden istifa etmeye kararlıyım” dedi.

24 Kasım 1979