Erdal İnönü yılın en başarılı siyasetçisi

Geleceğin yönetici adaylarının oluşturduğu Başkent Grubu, yılın en başarılı siyaset, bürokrat, basın ve iş adamlarını belirledi.

Eski Başbakan Yardımcısı ve SHP Genel Başkanı Erdal İnönü, yılın en başarılı siyasetçisi seçilirken, Milli Savunma Bakanı Mehmet Gölhan ile Adalet Bakanı Seyfi Oktay da, yılın başarılı siyasetçileri arasında yer aldılar. Hazine ve Dış Ticaret Müsteşar Vekili Osman Unsal, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Akın Çakmakçı ile EGO Genel Müdürü Cihan Altınöz’ü yılın başarılı bürokratı olarak belirlendi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Teoman Özalp, son 5 yılın en başarılı belediye başkanı, TÜPRAŞ Genel Müdürü Kemal Işık da ikinci kez yılın en başarılı genel müdürü seçildiler. Yılın en başarılı diğer yönetici, basın mensubu ve işadamları şöyle:

Basın – TV: Zülfü Livaneli (Sabah), Emin Çölaşan (Hürriyet), Taha Akyol (Milliyet), Ertürk Yöndem (TRT), Kadir Çelik (Interstar). Yönetici ve işadamı: Ankara Valisi Erdoğan Şahinoğlu, İstanbul Çatalca Belediye Başkanı Gülay Atığ, Ankara Gölbaşı Belediye Başkanı Erdal Eren, İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Cihan Türsen, Tekfen Yönetim Kurulu Başkanı Necati Akçağlar. Başkent Grubu Başkanı Hasan Çağlayan, yılın en başarılılarına ödüllerinin 4 Aralık Cumartesi günüBüyük Ankara Oteli’nde düzenlenecek törenle verileceğini kaydetti.