Iorfa’ya 4 kale lazım

Aydınsporlu Amani, Belçika’nın Anwers takımında beraber oynamış…
Aydınspor’un Cezayirli liberosu Amani, Galatasaray’ın Nijeryalı Iorfa’yı transfer etmekle önemli bir iş yapmadığını belirterek “Biz onunla Belçika’nın Anwers takımında birlikteydik. Sadece 4 maçta yer aldı. İorfa’nın gol atabilmesi için 4 tane üst üste ve yan yana kale lazım” dedi.

Haberin devamı;
Aydınspor’un başarılı Cezayirlisi Amani, Galatasaray’ın yeni Nijeryalı transferi Iorfa’yı yererken, “Onun gol atabilmesi için yan yana ve üst üste 4 kale daha lazım” dedi.

Amani, Türkiye’ye gelmeden önce Iorfa’yla beraber Belçika’nın Anwers takımında beraber forma giydiklerini, Iorfa’nın büyük ümitlerle Anwers’e geldiğini ancak 4 maç dışında tüm maçlarda yedek kaldığını belirtti.

Galatasaray’ın bu oyuncuya çok fazla para verdiğini de belirten Amani, Iorfa hakkındaki sözlerine şöyle devam etti:

“Iorfa, çok kötü bir futbolcu değil. Zaten kötü olsa, İngiltere’ye transfer olmazdı. Ancak çok genç ve tecrübesiz. Gol noktalarında başarılı değil. Abartmıyorum. Iorfa’nın gol atabilmesi için kalenin yandan ve üstten 4 kat fazla büyümesi gerekir. Ayağı çok dengesizdir. Belçika’da az oynadı. Genelde yedek kalıyordu. Galatasaray, büyük iş yaptım diye heveslenmesin. Ben 2 yıldır Türkiye’deyim. Iorfa gibi çok oyuncu var 1. Ligde. Iorfa’nın tek avantajı, geldiği ortama çabuk ayak uydurması ve süratli olması. Galatasaray’da golcülüğünden çok süratini konuşturursa, daha yararlı olur.”

1991